Taki będzie początek wakacji 2019. Jakie zmiany czekają nas w pogodzie?

Choć kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło, w Polsce od ponad tygodnia jest bardzo upalnie. Jak długo utrzyma się taka aura? Z prognoz wynika, że to właśnie z nadejściem pory letniej i wakacji czeka nas ochłodzenie.

Weekend


Sobota, podobnie jak poprzednie dni, zapowiada się upalnie. W rejonach Zielonej Góry termometry wskażą 34 stopnie Celsjusza. Na pozostałym obszarze Polski średnio 30-32 kreski powyżej zera. Chłodniej jedynie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, gdzie termometry wskażą średnio 25-28 stopni C.

Na Mazowszu i w Świętokrzyskiem oraz na wschodzie kraju prognozowane burze.

W niedzielę synoptycy spodziewają się ochłodzenia, zwłaszcza w pasie od południowego wschodu na północ. Tam termometry wskażą średnio od 23 do 26 kresek powyżej zera. W pozostałych rejonach średnio 30 stopni C.

W całym kraju przejściowe zachmurzenia i burze.

Początek tygodnia
Z początkiem tygodnia utrzymują się temperatury na poziomie średnio około 26 stopni Celsjusza. Najchłodniej nadal będzie na północy Polski – nawet 20 stopni C. Możliwe przelotne burze, a na południu kraju zdecydowana przewaga chmur.

Zakończenie roku szkolnego
Ostatni dzień szkoły zapowiada się pochmurnie i burzowo. Słonecznie będzie jedynie na północnym zachodzie i na Pomorzu.

W pozostałych rejonach niebo zdominują gęste chmury. Miejscami popada, możliwe również burze. Termometry wskażą średnio od 30 stopni Celsjusza na zachodzie do 25-26 stop. C. na wschodzie.

Boże Ciało

W czwartek znów cieplej. Na zachodzie oraz w Wielkopolsce termometry wskażą nawet 33 stopnie C. Nieco chłodniej na południu i wschodzie, tam 28-29 kresek powyżej zera. Gęste chmury pokryją niebo nad Podkarpaciem, Lubelszczyzną oraz woj. świętokrzyskim, tam również synoptycy spodziewają się burz, miejscami przelotne opady deszczu.

Na pozostałym obszarze raczej słonecznie, możliwe przejściowe zachmurzenia.

W kolejne dni ciepło. Termometry będą wskazywać od 29 do nawet 33 stopni C. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze.

Ochłodzenie
Dopiero od niedzieli – 23.06 – synoptycy spodziewają się ochłodzenia.

Przypiekające letnie słońce zasłonią gęste chmury, zagrzmi, a miejscami także popada.

W kolejnych dniach temperatury będą oscylować w granicach 23-21 stopni Celsjusza. Nadal wiele chmur oraz przelotne opady deszczu.

źródło: pogoda.interia.pl