Jolanta Kwaśniewska uchodzi za ikonę stylu. Była najbardziej podziwianą pierwszą damą w Polsce. Mało kto widział jednak jej zdjęcie w sukni ślubnej. Jej stylizacja wzbudza wiele emocji. Mogłaby jej pozazdrościć niejedna panna młoda.

Jolanta Kwaśniewska była bez wątpienia ulubioną pierwszą damą Polaków. Żona prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego od zawsze zachwycała swoim nieprzeciętnym gustem w dziedzinie mody, a jej stylizacje były podziwiane i naśladowane przez wiele osób. Jest uważana za kobietę wyjątkową, która została doceniona na wielu płaszczyznach. W 1998 zdobyła tytuł Kobiety Roku, a rok wcześniej otrzymała nagrodę główną im. Św. Brata Alberta.

Pierwsza dama była również wrażliwa na problemy społeczne i angażowała się w wiele dzieł, które miały nieść pomoc innym. Z jej inicjatywy powstała między innymi fundacja Porozumienie bez barier, która miała na celu wyrównanie życiowych szans osób niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los. Nic więc dziwnego, że w 2004 roku Jolanta Kwaśniewska została nagrodzona medalem „Zasłużony dla Tolerancji”.

Jolanta Kwaśniewska i jej ślubna stylizacja. Zdjęcie zachwyca

Mało kto zdaje sobie sprawę, ze była pierwsza dama była również zachwycającą panną młodą. W listopadzie 1979 roku wyszła za mąż za Aleksandra Kwaśniewskiego, późniejszego prezydenta Polski, z którym doczekała się córki Aleksandry. Jolanta Kwaśniewska z pewnością z wielkim sentymentem wspomina dzień swojego ślubu i chętnie wraca do zdjęć upamiętniających to wyjątkowe wydarzenie.

Jolanta Kwaśniewska jako panna młoda postawiła na prostotę i elegancję. Jej elegancka biała suknia doskonale komponowała się z jej gładkim uczesaniem. Całość stylizacji dopełnił subtelny makijaż podkreślający urodę przyszłej pierwszej damy oraz bukiet żółtych kwiatów. Już wtedy Kwaśniewska wyróżniała się gustem i elegancją.

Panny młode mogą jej pozazdrościć: szyk, elegancja, klasa

Niejedna panna młoda mogłaby pozazdrościć Jolancie Kwaśniewskiej jej ślubnej stylizacji. Przyszła pierwsza dama w najważniejszym dniu swojego życia wyglądała naprawdę kwitnąco. Już wtedy, na fotografii pochodzącej z lat 70-tych widać, że od zawsze była kobietą, dla której szyk i elegancja zawsze odgrywały pierwszoplanową rolę.

Fotografia świadczy również o zamiłowaniu Jolanty Kwaśniewskiej do kwiatów. W maju 2012 roku imieniem i nazwiskiem Jolanty Kwaśniewskiej nazwano nową odmianę tulipana, którą wyhodowało gospodarstwo Grażyny i Bogdana Królików w Chrzypsku Wielkim. Ma on kolor jasnego różu, który symbolizuje walkę z rakiem piersi. Ulubiona pierwsza dama Polaków słynęła z wielkiego zaangażowania w te sprawy.

Tak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na uroczystości swojego ślubu:

1

źródło: pikio.pl