Benedykt XVI od dawna ma problemy zdrowotne i rozpisują się na ten temat wszystkie ogólnoświatowe media. Do sieci trafiły właśnie aktualne zdjęcia emerytowanego suwerena Watykanu, który ukończył niedawno 92 lata. Widok jest niesamowicie przykry i wyciska łzy z oczu.

Benedykt XVI bardzo zmienił się w przeciągu zaledwie kilku lat – odkąd postanowił przejść na emeryturę, a swoją funkcję przekazać następcy – Franciszkowi I. W Internecie pojawiły się fotografie, które wstrząsnęły użytkownikami sieci.

Benedykt XVI zmienia się na naszych oczach. Smutny widok wyciska łzy z oczu
Papież Benedykt XVI do dzisiaj wzbudza ciekawość wiernych, a także obserwatorów Watykanu. Wszystko z powodu swojego tajemniczego odejścia w 2013 roku, kiedy to zdecydował się zrezygnować ze swojej funkcji papieskiej. W Internecie możemy znaleźć tysiące teorii spiskowych, według których odejście papieża zostało wymuszone przez innych hierarchów, którym nie podobały się jego mocno tradycyjne poglądy. Oficjalnie prawda jest jednak inna i nie budzi już takich emocji.

– Uświadomił sobie, że nie ma już sił do rządzenia Kościołem i podjął słynną i szlachetną decyzję o rezygnacji. Benedykt XVI nie był już w stanie sprawować swojego urzędu – wyznał kard. Angelo Becciu w rozmowie z Vatican News.

Dzisiaj władzę w Watykanie i Kościele Katolickim sprawuje Franciszek, który od pierwszego dnia stał się bardzo popularny w mediach dzięki swojemu odważnemu nazywaniu grzechów Kościoła „po imieniu”.

Papież senior Benedykt XVI ma już 92 lata, a więc wiek, w którym organizm powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Na świeżo opublikowanych zdjęciach wyraźnie widać, że papież nie czuje się zbyt dobrze, a doniesienia o jego stanie zdrowia są prawdziwe. Grymas na twarzy i przygarbiona postura sugerują, że duchowny naprawdę nie czuje się najlepiej. Smutna fotografia z pewnością wyciśnie łzy wielu wiernych, jest bowiem niesamowicie przygnębiająca.

Kondycja zdrowotna Benedykta XVI
Benedykt XVI ma także coraz poważniejsze problemy z chodzeniem. Widać, że porusza się bardzo powoli i ostrożnie. Zdaniem opiekunów papieża, a także bliskich jego współpracowników, nadal trzyma się jednak świetnie i pomimo swojego sędziwego wieku jest „sprawny” zarówno fizycznie, jak i umysłowo.

– Mimo postępującego wieku, 91 lat [wypowiedź sprzed roku – przyp. red.], Benedykt XVI zachowuje sprawność – powiedział dla Vatican News kard. Angelo Becciu.

źródło: pikio.pl