Tak Dorian wygląda od środka. Ekipa łowców huraganów wleciała w samo oko

To zdjęcie ukazuje niszczycielską wspaniałość przyrody. Niewielu będzie mogło zobaczyć to na żywo. Zdjęcia i filmik nagrane przez meteorologa natychmiast stały się popularne w sieci.

Garrett Black, słynny amerykański meteorolog i łowca burz w swoim nowym profilu na Twitterze, udostępnił urzekające zdjęcie.

BBC News informuje, że huragan Dorian jest najsilniejszą burzą, jaka kiedykolwiek nawiedziła Bahamy. Uważa się również, że burza należy do kategorii 5 i jest drugim najsilniejszym huraganem atlantyckim odnotowanym w historii. Dachy domów się psują, a powodzie zaczynają się pod wpływem wiatru o prędkości do 270 km / h. Czerwony Krzyż ocenia szkody na 13 000 domów. Jest informacja, że zginęło co najmniej 5 osób, w w tym 8-letnia Lachino McIntosh.

Według New York Post, Black jest porucznikiem i oficerem zwiadu lotniczego w 53. Dywizjonie Zwiadu Powietrznego Rezerwy Lotniczej z siedzibą w Bazie Sił Powietrznych Keesler w Mississippi. Ludzie tacy jak Black wykonują niesamowitą robotę, która później pomaga zrozumieć ten żywioł i przygotować się na niebezpieczne warunki pogodowe.

W celu gromadzenia danych „łowcy huraganów” wlatują ogromnymi samolotami Super Hercules w burze .

Wyniki zebrane podczas takich lotów, a mianowicie temperatura, prędkość i kierunek wiatru, wilgotność i ciśnienie powierzchniowe, są wykorzystywane do sporządzania prognoz przez National Hurricane Center.

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych jest zagrożone, ponieważ huragan Dorian powoli przesuwa się na zachód. Stan wyjątkowy ogłoszono w stanach Georgia, Floryda, Karolina Północna i Południowa.

źródło: fakt.pl