Agata Duda wzbudza ogromne emocje za każdym razem, gdy pojawia się na oficjalnych państwowych uroczystościach. Media uważnie śledzą, co zakłada na siebie pierwsza dama. Każda jej stylizacja jest szeroko komentowana w tabloidach, przez różnego rodzaju specjalistów od mody i wizerunku. Jakie sekrety skrywa styl małżonki prezydenta? Kto ją ubiera? Postanowiliśmy przyjrzeć się jej kreacjom i przeanalizować tajemnice jej niepowtarzalnego wyglądu.

Agata Duda już od ponad trzech lat towarzyszy Andrzejowi Dudzie podczas ważnych spotkań i zagranicznych wizyt. Mimo że zdarzają jej się wpadki i chwile zapomnienia, cieszy się w polskim społeczeństwie ogromną popularnością. Według sondażu panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski aż 41% badanych ocenia ją pozytywnie. Często zarzuca się jej nadmierną bierność i brak wyrazistego stanowiska w ważnych kwestiach społecznych i politycznych. Ona jednak konsekwentnie pozostaje w cieniu małżonka, preferując aktywność na innych płaszczyznach. Jako wykształcona i elegancka pierwsza dama stanowi nieocenione wsparcie dla wizerunku głowy państwa.

Z pewnością może pochwalić się wyjątkowym wyczuciem stylu. W kwestii ubioru często korzysta z pomocy polskich projektantów i butików. Co pewien czas przykuwa uwagę oryginalnymi odpowiednio dobranymi stylizacjami. Każda jej kreacja przykuwa uwagę mediów, które oceniają trafność jej wyborów. Jakie sekrety skrywa jej garderoba? Jaki styl preferuje najbardziej? Postanowiliśmy sprawdzić, co Agata Duda nosi na sobie podczas ważnych oficjalnych wydarzeń. Zapraszamy do naszej galerii!

Jeśli chodzi o modę, pierwsza dama preferuje prostotę i klasykę. Dzięki zgrabnej sylwetce dobrze prezentują się na niej dobrze dopasowane kreacje.

Powyżej: na finale Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego Agata Duda zaskoczyła wszystkich dość ekstrawaganckim ubiorem. Jej żakiet i spodnie zdobiły barwne kwiatowe motywy.

Wiele kreacji Agaty Dudy zachwyca doborem odpowiedniej kolorystyki. Poszczególne elementy ubioru mogą stanowić pod tym względem rodzaj języczka uwagi.

Powyżej: przygotowując się do wizyty w Berlinie, Agata Duda postawiła na podkreślający figurę biały płaszcz oraz ciepły szal w tym samym kolorze. Na stopy założyła jasnofioletowe szpilki.

Pierwsza dama RP wie, kiedy w kwestii stylu można puścić wodze fantazji, a kiedy jednak pozostać przy bardziej zachowawczym stroju.

Powyżej: mając przed sobą wizytę w Białym Domu we wrześniu br., Agata Duda zdecydowała się na biały żakiet, dopasowane czarne spodnie i eleganckie czarne szpilki.

Przyjmując prezydenta Łotwy Rajmondsa Vejonisa z małżonką w ubiegłym roku, pierwsza dama RP była ubrana w białą żakardową suknię.

Goszcząc w Warszawie prezydenta Etiopii wraz z żoną w kwietniu br., Agata Duda miała na sobie czerwoną sukienkę i bordowy wzorzysty płaszcz.

Podczas wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Polsce w lipcu ub.r., Agata Duda miała na sobie subtelną długą suknię spiętą szerokim pasem oraz beżowe szpilki.

Na spotkanie z Melanią Trump Agata Duda założyła dopasowaną amarantową garsonkę z najnowszej kolekcji jednej z mniej popularnych polskich marek.

Na spotkanie z prezydentem Singapuru i jego małżonką w maju 2017 r. Agata Duda założyła wiązany w pasie jasny płaszczyk z różowymi motywami kwiatowymi.

źródło: pikio.pl