Czego to ludzie nie zrobią, by zachować szczupłą sylwetkę! Katują się dietami-cud, wydają fortunę na ekologiczne jedzenie czy siedzą godzinami na siłowni. Tymczasem okazuje się, że wystarczy przestrzegać zaledwie kilku prostych zasad, by przez długie lata cieszyć się zdrowiem i wigorem. Irenie Kwiatkowskiej (†99 l.) się udało!

Gwiazda „Czterdziestolatka” i „Wojny domowej” przeżyła prawie sto lat i to w doskonałej formie! W filmach grała młodsze od siebie kobiety, prawie nigdy nie chorowała. Nawet gdy już skończyła sześćdziesiątkę, bez problemu wykonywała na scenie skomplikowane figury taneczne. Jaka była tajemnica dobrej formy i długowieczności aktorki? Zdradza ją Marcin Wilk, autor wydanej niedawno biografii „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”.

Pisarz publikuje nieznane dotąd notatki pani Ireny, z których wynika, że gwiazda twardo trzymała się zasad żywienia, które przedstawiamy w ramce obok. – Tak zdyscyplinowany pacjent jak pani Irena to marzenie dietetyka. Aktorka była konsekwentna, swoje zasady żywieniowe stosowała przez całe życie. W tym tkwi jej sukces – ocenia Joanna Zielewska, dietetyczka, redaktorka dodatku do Faktu „Żyj lepiej”.

Tych zasad Irena Kwiatkowska trzymała się przez całe życie:

1.Owoce tylko na pusty żołądek

2.Mięsa, jarzyn i surówek nigdy nie łączyła z ziemniakami, frytkami czy ryżem

3.Wędlin nie łączyła z jajkami i serem

4.Po zjedzeniu mięsa pościła cztery godziny, po daniu jarskim – trzy godziny

5. Nie popijała posiłków wodą czy napojem

6. Unikała produktów mlecznych, poza masłem

7. Nie piła czarnej herbaty i kawy, unikała mocnych alkoholi

1

 

2

 

3

 

4

5

źródło: fakt.pl