Tadeusz Rydzyk ma swój plan na pozyskiwanie uczniów. Toruński redemptorysta, który odpowiada za poczynania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wpadł na pomysł, jak zachęcić większą ilość absolwentów liceów do wybierania jego placówki. Zamiary kontrowersyjnego redemptorysty zostały zdradzone przez jedną z jego najwierniejszych współpracownic.

Tadeusz Rydzyk znany jest z pokaźnej pomysłowowści. Redemptorysta wielokrotnie podejmował się nowych projektów w postaci własnej stacji radiowej, telewizji, a także uczelni, która ma ambicje do bycia jedną z najbardziej obleganych przez absolwentów liceów w Polsce. Jedna z pracownic Rydzyka wyznała, jakie będą plany placówki na następne miesiące. Te doniesienia potrafią otworzyć oczy.

Tadeusz Rydzyk planuje postawić na uczelnie. Wielkie plany duchownego
Mimo że Rydzyk ma na głowie wiele projektów, to jego nowym priorytetem jest zwiększenie zasięgów swojej uczelni. Szkoła, która do tej pory uczyła głównie zakresu nauk humanistycznych i szkoliła kadry do medialnych działalności toruńskiego duchownego, będzie coraz bardziej otwierać się na ścisłe kierunki kształcenia

– Chcemy się rozwijać, ale służyć. Chcemy otworzyć taki kierunek: pielęgniarstwo. Ale pięcioletnie, normalne studia, nie taki kursik dwudniowy. To byłby żywy pomnik dla Jana Pawła II, pro life – mówił Tadeusz Rydzyk.

Teraz w sprawie „prolife’woego pielęgniarstwa” wypowiedziała się jedna z największych współpracownic Rydzyka, rektor należącej do niego uczelni, dziekan WSKSiM, dr Dorota Żuchowska.

Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki
Poglądy Rydzyka dotyczące medycyny są dość kontrowersyjne i znane polskiej opinii publicznej. Redempotorysta opowiadał się wielokrotnie za środowiskami prolife i w ostrych słowach krytykował zwolenników aborcji, antykoncepcji, czy zapłodnienia in-vitro. Przyszłe pielęgniarki uczone zgodnie ze światopoglądem duchownego miałyby zacząć swoją naukę w placówce już w tym roku akademickim, pod warunkiem, że uczelnia dyrektora Radia Maryja uzyska wszelkie pozwolenia.

– Mamy nadzieję, że w przyszłym roku oferta dydaktyczna uczelni wzbogaci się o dwa nowe kierunki, tj. ekonomię i pielęgniarstwo. W tej chwili dokumenty przechodzą tzw. proces akredytacji przez Polską Komisję Akredytacyjną, ale mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie będą znane wyniki – uchyliła rąbka tajemnicy dr Dorota Żuchowska.

źródło: pikio.pl