Ta roślina jest hitem w 2019 roku? Ludzie są nią zachwyceni i z chęcią publikują zdjęcia swoich roślin w sieci

W tamtym roku ogromnym powodzeniem cieszyła się Monstera deliciosa (Monstera dziurawa) – duża zielona roślina z sercowatymi, pełnymi dziur liśćmi. W tym roku serce skrada Begonia maculata (begonia plamista). Ludzie są nią zachwyceni i z chęcią publikują zdjęcia swoich roślin w sieci. Rośliny naprawdę zaskakują niebanalną urodą. Wiosna to idealny moment, by udekorować mieszkanie zielenią.

Begonia maculata (begonia plamista)

Begonie są bardzo urodziwe, a przy tym różnorodne. Maculata to odmiana, która jest ostatnio hitem. To, co czyni ją wyjątkową, to białe kropki na ciemnozielonych liściach o czerwonych spodach.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Растения🌱Котики🐈 (@nat.svchk) on

Begonia maculata kwitnie okazale, ale nie wydziela zapachu. Jej groniaste kwiatostany są białe lub czerwone. Roślina pochodzi z Brazylii, w doniczce osiąga 50-60 cm. Uprawa rośliny nie jest trudna. Najważniejsze, by zwrócić uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. W 16 stopniach Celsjusza roślina przetrwa tylko przy skąpym podlewaniu. W lecie najlepsza jest temperatura pokojowa (18-20 stopni). Powyżej 23 zacznie podsychać – wtedy trzeba podnieść wilgotność powietrza.

Nie wolno zraszać rośliny – kurz z liści najlepiej zdmuchnąć lub pozbyć się go za pomocą delikatnego pędzelka. Maculaty lubią światło rozproszone i sporo miejsca. Dobrze czują się w małych płaskich i szerokich doniczkach.

Begonię maculatę można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, m.in. w Leroy Merlin.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Everydeco (@everydeco) on

źródło: fakt.pl