„Szybcy i wściekli 9”: na planie doszło do wypadku. To nie pierwsza taka tragedia w życiu Diesla

Vin Diesel miał zanosić się od płaczu po wypadku, do którego doszło na planie „Szybkich i wściekłych 9”. Jego dubler, kaskader Joe Watt spadł z wysokości ponad 9 m. Do zdarzenia doszło 22 lipca w studiu Warner Bros w Leavesden, brytyjskim hrabstwie Hertfordshire. Diesel jest kompletnie załamany tragedią. Tym bardziej, że prognozy lekarzy nie napawają optymizmem.

Joe Watt ma na koncie role w kilkudziesięciu produkcjach. Pojawił się takich kinowych hitach jak „Transformers 5: Ostatni Rycerz”, „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, „Jurassic World: Upadłe królestwo”, „Mission: Impossible – Fallout”. Wstępował również jako kaskader w serialach m.in. „Białej księżniczce”, „Grze o tron” i „Good Omens”. Zaangażowano go także jako dublera Vin Diesela do najnowszej części „Szybkich i wściekłych”.

To właśnie na planie tej produkcji doszło do tragicznego wypadku. Jak dowiedziało się „MailOnline” kaskader spadł z wysokości 9 metrów. „The Sun” podało natomiast, że Joe Watt upadł na głowę z balkonu na skutek pęknięcia linki bezpieczeństwa. Świadkiem zdarzenia był Vin Diesel. Według informatora „The Sun” aktor był tak wstrząśnięty tym, co się stało, że zanosił się od płaczu.

To nie pierwsza taka tragedia w życiu Diesla

Kaskader trafił do szpitala i jest w śpiączce. Jego narzeczona Tilly Powell napisała na Facebooku, że doznał poważnego urazu głowy. Stan Watta jest poważny, ale stabilny. – „Tak bardzo go kocham, moje serce zostało złamane” – wyznała Powell.

W 2002 roku Harry O’Connor kaskader, który grał Diesla w filmie „XXX” zginął na planie w Pradze. Roztrzaskał się paralotnią o most Palackiego i zginął na miejscu. W tragicznych okolicznościach zmarł także gwiazdor serii „Szybcy i wściekli” Paul Walker. W 2013 roku rozbił się porsche carrerą GT, które prowadził jego doradca finansowy Roger Rodas. Walker był serdecznym przyjacielem Diesla, a jego matka nazywała Vina „drugą połówką jej syna”.

źródło: fakt.pl