Krzysztof Krawczyk (73 l.) to artysta niezwykle ceniony, ale jego życie nie było usłane różami. Swoje przeszedł i teraz wie, jak ważne dla niego jest wsparcie Boga. Piosenkarz, który wylansował m.in. przeboje „Parostatek” i „Za tobą pójdę jak na bal”, wyznał właśnie, że przyjął namaszczenie chorych, potocznie zwane ostatnim.

– Cierpię na różne choroby, w tym dość uciążliwą arytmię serca i już kilka razy prosiłem księży o sakrament namaszczenia chorych – wyznał w rozmowie z katolickim portalem Aleteia.org i od razu wyjaśnił: – Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości.

Sakramentu namaszczenia chorych udzielali Krawczykowi księża oblaci, którzy posługują w jego parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Grotnikach pod Łodzią. Od lat przyjaźnią się z artystą i angażują go do występów podczas uroczystości religijnych. Bywają też momenty, w których Krzysztof Krawczyk i jego żona Ewa modlą się jak wszyscy w ciszy i skupieniu w grotnickiej świątyni.

Okazuje się, że wystarczy jeden telefon piosenkarza, aby księża służyli mu radą albo rozmową.

Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości.

– Tak, to cudowni kapłani. Nigdy nie odmówili mi pomocy. Ten piękny sakrament wiele razy w życiu mnie ratował. Mocno wierzę, że Chrystus to nie tylko Pan, Nauczyciel, ale Przyjaciel, który bezinteresownie jest, bezinteresownie pomaga – opowiada piosenkarz.

Krzysztof Krawczyk zdradził też, że jeden ze znajomych księży poprosił go o nietypowy występ.

– Jego przyjaciel poprosił w testamencie, abym zaśpiewał na jego pogrzebie „Barkę”. I tak się stało. Ze wzruszeniem zaśpiewałem tę pieśń i jeszcze dwie inne – wyznał pan Krzysztof.

źródło: se.pl