Znane są pierwsze szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce, który w naszym kraju spędzi dwa dni i weźmie udział w uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Jak nieoficjalnie ustaliło radio RMF FM, w trakcie wizyty, która jest zaplanowana do 2 września, dojdzie do precedensowej sytuacji: prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi jednostkę wojskową. Donald Trump zwizytuje bazę lotniczą w Powidzu.

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień RMF FM, Donald Trump spotka się z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Polsce na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Wybór wielkopolskiej bazy to nie przypadek. Ma ona być bowiem jednym z głównych elementów wzmocnionej amerykańskiej obecności w naszym kraju.

To tutaj za 260 mln dol. powstaje baza dla amerykańskiej armii. Na jej terenie mieścić się będzie broń, amunicja i pojazdy opancerzone przeznaczone dla amerykańskiej brygady. Inwestycja ma potrwać ok. 2 lata. Jak podaje RMF FM niewykluczone, że będą tu również stacjonować najnowsze myśliwce F-35, które chcemy kupić od USA. Cztery F-35 w asyście dwóch myśliwskich F-15 lądowały już w Powidzu w połowie lipca. Jeden z myśliwców eskorty lądował później także przymusowo w bazie.

Obecnie w Powidzu stacjonuje tysiąc żołnierzy, a zapowiedziano już podwojenie obsady.

Prezydent Donald Trump z żoną przyjadą do Polski 31 sierpnia, by wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie.

Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 r. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.

źródło: fakt.pl