Szczegóły są porażające! Upiorna opiekunka znęcała się nad wielką artystką

Głodziła, zamykała w zimnym pokoju, zmuszała do picia alkoholu i pastwiła się psychicznie. Kłodzki sąd w najdrobniejszym szczególe odtworzył ostatnie chwile życia Violetty Villas († 73 l.). Upiorna opiekunka Elżbieta B., która znęcała się nad wielką artystką, została skazana na 1,5 roku więzienia. Fakt jako pierwszy dotarł do uzasadnienia wyroku. Szczegóły są porażające!

Dramat diwy zamkniętej w czterech ścianach rodzinnego domu w Lewinie Kłodzkim trwał od stycznia 2009 r. do 5 grudnia 2011 roku. To tam Villas przez lata mieszkała tylko z Elżbietą B. A ta, wykorzystując nieporadność gwiazdy, izolowała ją od rodziny i straszyła.

„Podsycała i utwierdzała w niej lęki, a w tym zwłaszcza przed służbami specjalnymi i mediami” – czytamy w uzasadnieniu wyroku.

To jednak nie wszystko. Śledczy odkryli, że opiekunka zmuszała Villas do picia alkoholu, czym doprowadzała do pogorszenia się jej stanu zdrowia. Najgorsze było jednak zamykanie bezbronnej gwiazdy w nieogrzanym pokoju i głodzenie jej!

Za krzywdy, które Elżbieta B. wyrządziła Villas, kilka dni temu została skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. To nie pierwszy jej wyrok. W 2015 r. sąd skazał ją na odsiadkę za nieudzielenie pomocy piosenkarce, gdy ta umierała. Znaleźliśmy Elżbietę B. Wyjechała z Dolnego Śląska i mieszka w Warszawie. O wyroku dowiedziała się od nas.

– Jestem zaskoczona. Czego oni ode mnie znowu chcą. Jestem niewinna i muszę się nad tym wszystkim zastanowić – powiedziała nam B.

Kalendarium sprawy:

5 grudnia 2011 r. – Violetta Villas (†73 l.) umiera w męczarniach w rodzinnym domu w Lewinie Kłodzkim na Dolnym Śląsku.

Grudzień 2011/styczeń 2012 – sekcja zwłok wykazuje, że piosenkarka była poobijana i miała złamaną nogę. Podejrzenia padają na jej opiekunkę Elżbietę B.

Kwiecień 2015 r. – kończy się pierwszy proces Elżbiety B. Za nieudzielenie pomocy konającej divie, jej opiekunka zostaje skazana na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia. Część kary skazana odbywa na wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Czerwiec 2016 r. – rozpoczyna się drugi proces. Tym razem prokurator oskarża wieloletnią towarzyszkę życia gwiazdy estrady o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad Violettą Villas.

Maj 2019 r. – Elżbieta B. zostaje ponownie uznana winną znęcania się nad Villas. Sąd w Kłodzku wymierza jej karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia.

źródło: fakt.pl