Szczegóły ostatniego pożegnania Piotra Woźniaka-Staraka. „Atmosfera była podniosła i wzruszająca.”

„Bosy kondukt zasmuconych żałobników, wieczorem ognisko na łonie natury i łzy poruszenia” – tak jeden z tabloidów podsumowuje pogrzeb milionera. Piotr Woźniak-Starak (†39 l.) spoczął w rodzinnej posiadłości na Mazurach, a żegnali go poruszeni bliscy. Podczas pogrzebu nie zabrakło wyjątkowych scen.

To było trudne pożegnanie. W czwartek 29 sierpnia w Konstancinie-Jeziornej odbyła się msza święta w intencji zmarłego 18 sierpnia Piotra Woźniaka-Staraka. W kościele pojawili się bliscy milionera, a także jego przyjaciele, znajomi oraz ludzie poruszeni tragedią.

Na drugi dzień uroczystości żałobne miały charakter zamknięty. Najbliżsi żegnali Piotra w jego ukochanej posiadłości na Mazurach. To właśnie w Fuledzie, w grobowcu na terenach należących do rodziny Staraków, złożono trumnę z ciałem 39-latka.

„To był piękny skromny pogrzeb. Bardzo emocjonalne, ciepłe słowa pożegnania od kilku najbliższych przyjaciół” – wyjawiła Joanna Przetakiewicz na łamach „Super Expressu”.

Więcej szczegółów ceremonii tabloid zdradza w najnowszym wydaniu. Jak czytamy, w pogrzebie miało wziąć udział znacznie szersze grono, niż początkowo zakładano, a mianowicie około 160 osób. Gazeta przekonuje, że wszyscy żałobnicy byli boso, a buty ustawione były w stronę przystani i jeziora, w którym zginął Piotr.

Musiał to być niecodzienny, ale zapewne wyjątkowy widok. „Atmosfera była podniosła i wzruszająca. Nikt nie robił zdjęć. Wiele osób płakało, gdyż Piotr był dla nich prawdziwym przyjacielem” – czytamy.

Po pochówku odbyła się stypa, podczas której serwowano wino, dania z ryb, kaczkę z jabłkami i kluski śląskie. Na stołach nie zabrakło też wiejskiego jadła z kaszanką z cebulą i smalcem z chlebem i ogórkiem na czele. Wszystko zwieńczyło wielkie ognisko.

Tabloid podaje, że krótko po stypie Jerzy i Anna Starakowie wsiedli w helikopter i polecieli na lotnisko. Stamtąd mieli udać się na Sycylię, by tam w spokoju przeżywać ten trudny czas żałoby.

źródło: pomponik.pl