Syn Beaty Szydło przygotowuje się do wielkiej zmiany w życiu. Ksiądz Tymoteusz Szydło trafi do….

Ks. Tymoteusz Szydło – starszy syn byłej premier Beaty Szydło przygotowuje się do wielkiej zmiany w swoim życiu. Młody kapłan po dwóch latach opuszcza parafię pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach (woj. śląskie). Wiemy, gdzie ks. Tymoteusz będzie pełnił teraz posługę. Informację o jego nowej parafii podały władze diecezji bielsko-żywieckiej.

Ks. Tymoteusz Szydło – syn europosłanki i byłej szefowej rządu Beaty Szydło przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Kościół w Buczkowicach niedaleko Szczyrku był jego pierwszą parafią po święceniach. Wcześniej pracował jako diakon w parafii pw. św. Andrzeja w Osieku.

Duchowny spędził w Buczkowicach dwa lata. Przez ten czas blisko związał się z wiernymi. Do jego zadań należało nie tylko odprawianie mszy świętych, udzielanie ślubów i głoszenie kazań, ale też m.in. opieka nad scholą dziecięcą. Razem ze swoimi podopiecznymi przygotował m.in. program artystyczny z okazji Dnia Dziecka.

Teraz przełożeni księdza Tymoteusza Szydło zdecydowali, że nadszedł dla niego czas na zmiany. Duchowny ma wkrótce zasilić szeregi parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu.

Syn premier Beaty Szydło jest jednym z 70 księży z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy wkrótce trafią do nowych parafii. W oświadczeniu opublikowanym na stronie tej kościelnej jednostki nie ma informacji o przyczynach zmian personalnych.

źródło: fakt.pl