Stracisz wagę. Nigdy nie będziesz mieć zatkanego nosa i trądziku. Nigdy od tego nie odmówisz

Wiele osób zaczyna swój dzień od kawy lub herbaty. Jednak po przeczytaniu tego artykułu możecie postanowić zmienić swoje nawyki na coś dużo bardziej zdrowego.

Mowa o cytrynie. Małe żółte owoce nie tylko świetnie nadają się do usuwania trudnych zabrudzeń, ale też mają świetny wpływ na zdrowie. Wystarczy wycisnąć sok z cytryny i zmieszać z ciepłą lub zimną wodą. Pijąc to codziennie szybko odczujesz ich zaskakująco pozytywny wpływ.

Uwaga: woda której używasz nie powinna być gorąca żeby nie zniszczyć cennych składników cytryny.

1) Detoksykacja organizmu. W naszym życiu ciągle jesteśmy narażeni na wpływ różnych toksyn. Związki te muszą przejść przez wątrobę, która naprawdę ma dużo pracy w dzisiejszych czasach. Sok z cytryny wpływa bardzo korzystnie na procesy usuwania toksyn.

2) Pozytywny wpływ na układ limfatyczny. Układ limfatyczny jest naszym pierwszą linią obrony przed szkodliwymi mikroorganizmami. Jest to swoista oczyszczalnia ścieków, która eliminuje zagrożenia. Dzięki sokowi z cytryny poprawimy jego działanie.

3) Oczyszczanie. Dzięki zawartości błonnika sok z cytryny wspaniale wspomaga odchudzanie, dodatkowo zmniejszając odczuwanie głodu.

4) Sprawność fizyczna. Sok z cytryny ma korzystny wpływ na powstawanie i gojenie się tkanki chrzęstnej, która jest bardzo ważna dla sprawności fizycznej organizmu.

5) Działanie przeciwzapalne. Dzięki regulowaniu pH organizmu sok z cytryny wpływa korzystnie na procesy przeciwzapalne w ciele.

6) Przeziębienie. Chyba każdy słyszał o tym, że cytryna jest pomocna przy przeziębieniu. Dzięki dużej zawartości naturalnej witaminy C wspaniale wspomaga organizm. W końcu nie ma nic lepszego niż naturalna witamina C!

7) Piękny uśmiech. Zapobieganie stanów zapalnych dziąseł i zębów jest kluczowe by utrzymać jamę ustną w zdrowiu. Dodatkowo zapewni świeży oddech, cóż można chcieć więcej?

8) Poprawa nastroju. Wspaniały zapach cytryny poprawi nastrój w czasie długich jesiennych dni przypominając nam o letnim słońcu

9) Czysta skóra. To jest coś co wszystkie panie docenią. Dzięki sokowi z cytryny skóra będzie oczyszczona, a zmarszczki i pryszcze ulegną redukcji.

Ale uwaga, by w pełni wykorzystać potęgę soku z cytryny nie należy robić pewnych błędów. Nie należy używać koncentratów gdyż często zawierają one niepotrzebne substancje dodatkowe takie jak słodziki czy konserwanty. Nie należy zalewać soku wodą o temperaturze większej niż 60 stopni, aby nie zniszczyć wartościowych substancji zawartych w owocach. Najlepiej używać świeżych cytryn. Osoby uczulone na cytrusy niestety nie powinny używać cytryn.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do picia soku z cytryny!

źródło: podaj.to