Starsza pani mieszka w samochodzie przed własnym domem, kiedy sąsiad poznał powód, wezwał pomoc

Justin mieszkał na przeciwko Theresy jedynie miesiąc, kiedy zauważył, że 71-letnia sąsiadka każdej nocy śpi w samochodzie zaparkowanym przed domem. Mężczyzna zrozumiał, że kobieta mieszka w samochodzie i poczuł jak łzy napływają mu do oczu.

Pomyślałem sobie – „A co jeśli to byłaby moja mama lub babcia? Nie chciałbym, żeby tak mieszkała. – powiedział mężczyzna w wywiadzie z lokalną telewizją.

W końcu Justin zebrał się na odwagę i zapytał Theresy, czy ta mieszka w samochodzie i dlaczego. Kiedy wszedł do budynku od razu zrozumiał, czemu kobieta nie chce w nim spać. Był to po prostu śmietnik. Wszędzie było brudno, odchody psów leżały na podłodze, a góry śmieci walały się po pokojach.

Starsza pani wytłumaczyła sąsiadowi, że po śmierci męża została zupełnie sama, wpadła w głęboką depresję i nie była w stanie zająć się domem.

1

Dla Justina oczywiste było, że nie może pozwolić sąsiadce dalej tak mieszkać. Na Facebooku opublikował post opisujący sytuację kobiety i poprosił o pomoc mieszkańców miasteczka. Nie spodziewał się, że odzew będzie tak ogromny!

Wspaniali ludzie zjechali się z całego stanu, żeby posprzątać i naprawić dom Theresy. Lokalni elektrycy i hydraulicy zaoferowali swoje usługi za darmo. Ludzie mieszkający na drugim końcu kraju zaczęli przesyłać pieniądze na renowację domu.

2

Naszym zdaniem ważne jest chwalenie i upublicznianie podobnych zachowań i aktów dobroci. Justin i wszyscy inni, którzy zgłosili się do pomocy starszej pani w potrzebie, zasługują na to! Zgadzasz się?

źródło: Podaj.to