Polska aktorka Dorota Kwiatkowska zmarła 19 grudnia 2018 roku w australijskiej Adelajdzie w wieku 61 lat. Do pogrzebu dojdzie dopiero w piątek, 7 czerwca 2019 roku – prawie pół roku po jej odejściu.

Jak podaje portal filmpolski.pl, pogrzeb aktorki odbędzie się w piątek, 7 czerwca, o godz. 11:20 w kościele św. Wincentego a Paulo na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przy ul. św. Wincentego 83.

Dorota Kwiatkowska była absolwentką warszawskiej PWST. Na początku lat 80. XX wieku występowała w stołecznym Teatrze Powszechnym. W połowie lat 80. wyjechała z Polski i zamieszkała w Australii.

Na ekranie zadebiutowała w roku 1978 główną rolą w filmie „Akwarele”.

W kolejnych latach zagrała jeszcze kilka ról, m.in. w „Widziadle” i „Przeznaczeniu”, ale jej najważniejszą rolą pozostała tytułowa Thais w filmie Ryszarda Bera z 1983 roku.

W filmach „Thais” i „Widziadło” aktorka nie miała oporów przed zaprezentowaniem swoich wdzięków.

W „Thais” Kwiatkowska zagrała egipską tancerkę, która kąpała się nago w mleku czy tańczyła z obnażonym biustem. Z kolei w „Widziadle” zupełnie naga jeździła konno.

Po wyjeździe z Polski aktorka występowała w filmach i serialach brytyjskich i amerykańskich.

Od roku 2000 pojawiała się gościnnie w Polsce, wystąpiła m.in. w „Kameleonie” i kilku serialach, w tym „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą” czy „Hotel 52”.

Ostatni raz mogliśmy zobaczyć ją na ekranie w 2017 roku w serialu „Blondynka”.

źródło: film.interia.pl