Świdnicki sąd przedłużył areszt dla Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. W połowie września mijał termin zastosowanego wobec 22-latka środka zapobiegawczego, ale do tej pory nie wpłynęła do prokuratury opinia psychiatryczna mężczyzny.

Jakub A., 22-letni student z Wrocławia, spędzi w areszcie kolejne 3 miesiące. Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin trafił tam w połowie czerwca. Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie środka zapobiegawczego ze względu na przedłużający się czas wydania opinii psychiatrycznej 22-latka. Biegli maja ocenić, czy Jakub A. był poczytalny w chwili zabójstwa.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło 13 czerwca. 10-letnia Kristina nie wróciła po szkole do domu. Jej rodzina rozpoczęła poszukiwania. Zaginięcie dziewczynki zostało zgłoszone na policję. Po kilku godzinach jej zmasakrowane ciało odnaleziono 6 km od domu.

Intensywne poszukiwania sprawcy trwały trzy dni. 16 czerwca policja zatrzymała Jakuba A., 22-letniego krewnego dziewczynki. Mężczyzna w czasie wizji lokalnej przyznał się do winy. Prawdopodobnym motywem zbrodni było uczucie, jakie Jakub A. żywił do matki dziewczynki, swojej ciotki.

źródło: se.pl