Spice Girls ponownie na scenie. Jak się zmieniły? Kogo zabrakło w składzie?

O powrocie Spice Girls mówiło się już od kilku lat. Efektów tych medialnych spekulacji jednak nie było. Aż do teraz. Po dłuższej przerwie dziewczyny dały koncert w Dublinie. Czy ich powrót można uznać za udany? Tutaj można mieć pewne wątpliwości. Po pierwsze, w składzie zabrakło Victorii Beckham. Po drugie, występ nie do końca przypadł do gustu publiczności.

Spice Girls
Ale przypomnijmy w skrócie, kim są Spice Girls. Bez dwóch zdań to najsłynniejszy żeński zespół świata. Powstał w 1994 roku, początkowo pod nazwą Touch. Girlsband tworzyły Melanie Brown (Scary Spice), Melanie Chisholm (Sporty Spice), Emma Bunton (Baby Spice), Geri Halliwell (Ginger Spice) i Victoria Adams (Posh Spice). Popularność zespołowi przyniosła debiutancka piosenka „Wannabe”, wydana w 1996 roku. Publiczność pokochała Spice Girls również za takie utwory, jak: „Say You’ll Be There”, „Viva Forever” czy „2 Become 1”.

Kultowy girlsband rozpadł się w 2000 roku. Dwa lata wcześniej jako pierwsza z zespołu odeszła Geri Halliwell. Siedem lat później odbyła się wspólna trasa koncertowa „The Return of the Spice Girls”, a ostatni występ zespołu miał miejsce w 2012 roku podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.

A teraz przyszedł czas na długo wyczekiwany powrót.

Spice Girls powracają
O tym, że Spice Girls już na 100 procent powracają na scenę, dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej o powrocie girlsbandu krążyły tylko plotki, a same wokalistki nie wykazywały chęci odnowienia współpracy. I kiedy wszyscy powoli traciliśmy już nadzieję, okazało się, że zmieniły zadnie. Fani wpadli w zachwyt, ale już chwilę później musieli przetrawić smutną wiadomość. Okazało się, że do zespołu nie dołączy Victoria Beckham.

O rezygnacji z udziału w trasie Victoria Beckham poinformowała fanów na Instagramie. Gwiazda zamieściła wpis, w którym okazała swoje wsparcie dla pozostałej części Spice Girls.

Spice Girls ponownie na scenie
Machina jednak ruszyła. Spice Girls rozpoczęły przygotowania do wielkiego powrotu. Trwały one kilka dobrych miesięcy, a już dziś możemy powiedzieć, że pierwszy koncert jest już za nimi. Odbył się w piątek w Dublinie.

Emma, Mel B., Mel C. oraz Geri pojawiły się na scenie w totalnie szałowych stylizacjach. Chciałoby się powiedzieć, że wyglądały jak za starych, dobrych czasów. Ale rzeczywiście coś w tym jest. Sami spójrzcie, jak Spice Grils prezentowały się na scenie. Jest moc!

Opinie publiczności podzielone


I w jednej chwili tłum oszalał, ale do czasu. Po komentarzach na Twitterze można wnioskować, że w trakcie koncertu pojawiły się problemy z dźwiękiem.

Fatalny dźwięk. To bardzo rozczarowujące.
Nie dało się tego słuchać! – piszą internauci.
Co więcej, okazuje się, że część publiczności ze względu na problemy techniczne zrezygnowała nawet z dalszego udziału w koncercie…

Spice Girls dały czadu
Dziewczyny z pewnością dały jednak z siebie wszystko. Na scenie nie zabrakło prawdziwego show. A oto najlepszy dowód:

Jak się zmieniły?


Patrząc na zdjęcia z koncertu, nietrudno też dostrzec, jak dużą metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat przeszły dziewczyny ze Spice Girls. Spójrzcie na powyższe porównanie. Rozpoznajecie je wszystkie?

Co dalej?
Jak teraz potoczą się losy Spice Girls? Czy ich powrót zakończy się na trasie koncertowej? Być może, aczkolwiek fani na całym świecie liczą też na nową płytę. Bestseller murowany.

Jednak na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak podziwiać Spice Girls na koncertach. Najbliższy już 27 maja w Cardiff. I mamy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez problemów.

Cieszycie się z powrotu dziewczyn?

źródło