Chcąc poprawić swoje zdrowie warto sięgać po naturalne leki, które znajdziemy na naszych stołach. Jednym z nich jest bogaty w witaminy i minerały oraz posiadający wiele właściwości leczniczych sok z cytryny, który w połączeniu z solą i pieprzem pomoże pokonać wiele codziennych dolegliwości.

Cytryna kryje w sobie istną skarbnicę cennych dla zdrowia składników. Znajdziemy w niej m.in. witaminę C, witaminy z grupy B, witaminę A i E, kwas foliowy, a także żelazo, magnez, wapń, miedź, fosfor oraz cynk.

Połączenie soli, pieprzu i cytryny to najprostszy z możliwych sos do sałatek, ale nie tylko – ta mikstura doskonale radzi sobie z nękającymi nas chorobami.

Naturalne leki pomagają nie tylko szybko wyleczyć wiele chorób, ale także pozwalają uniknąć skutków ubocznych stosowania farmaceutyków, a także zmniejszają koszty leczenia. Z pomocą soku z cytryny, soli morskiej i pieprzu wyleczysz m.in.:

Uporczywy ból gardła i kaszel

Aby szybko zapomnieć o bólu gardła i złagodzić powodowany infekcją kaszel wystarczy do szklanki ciepłej wody dodać 1 łyżkę soku z cytryny, pół łyżeczki czarnego pieprzu oraz pół łyżeczki soli morskiej – tą miksturą należy płukać gardło kilka razy dziennie.

Owrzodzenia w jamie ustnej

Choroby błony śluzowej jamy ustnej, w tym owrzodzenia i nadżerki możemy skutecznie leczyć posiadającą właściwości antyseptyczne i przyśpieszające gojenie miksturą przygotowaną z 1 łyżki soli himalajskiej i filiżanki ciepłej wody – aby dolegliwości ustąpiły należy płukać usta po każdym posiłku.

Zatkany nos

Aby pozbyć się dyskomfortu związanego z uczuciem zatkanego nosa warto sięgnąć po naturalne przyprawy. Miażdżąc w moździerzu równe porcje czarnego pieprzu, cynamonu, kardamonu, kminku oraz goździków i wdychając unoszący się z nich aromat odblokujemy zatkany nos i oczyścimy go uruchamiając mechanizmy kichania.

Kamicę żółciową

Tworzące się w woreczku żółciowym kamienie powodują ogromny ból. Ab uniknąć konieczności operacji i naturalnie rozbić kamienie żółciowe wystarczy systematycznie pić miksturę przygotowaną z 3 łyżeczek oliwy z oliwek, łyżeczki czarnego pieprzu oraz łyżeczki soku z cytryny. Ta mikstura skutecznie rozpuszcza istniejące już kamienie i chroni przed nawrotem dolegliwości.

Przeziębienie i grypę

Aby pozbyć się przeziębienia wyciśnij sok z połowy cytryny do filiżanki wody, dodaj skórkę i miąższ i pozwól miksturze naciągnąć przez 10 minut. Następnie usuń resztki cytryny i dodaj łyżkę organicznego miodu. Pij do czasu ustąpienia objawów choroby.

Krwotok z nosa

Aby zatrzymać krwotok z nosa namocz waciki w soku z cytryny i umieść je w nosie. Pochyl głowę do przodu, a krwawienie szybko ustanie.

Ból zęba

Aby złagodzić ból zębów wymieszaj pół łyżeczki czarnego pieprzu z połową łyżeczki naturalnego olejku goździkowego. Posmaruj mieszanką bolące miejsce. Regularnie szczotkuj zęby i stosuj nici dentystyczne, aby uniknąć ponownych problemów. Unikaj spożywania słodkich i kwaśnych pokarmów.

Astma

Chorując na astmę warto przygotować naturalny lek z 10 ziaren czarnego pieprzu, 15 liści bazylii oraz 2 goździków. Całość gotuj przez 15 minut i przelej do słoja z pokrywką. Dodaj 2 łyżki organicznego miodu i pozostaw do wystudzenia. Zamknięty słoik z miksturą przechowuj do 14 dni w lodówce. Aby poprawić smak pij z mlekiem.

Sok z cytryny oraz pieprz sprawdzą się także podczas odchudzania. Aby przyśpieszyć metabolizm i uaktywnić procesy spalania tkanki tłuszczowej pij miksturę przygotowaną z ćwierć łyżeczki świeżo mielonego czarnego pieprzu, łyżki miodu, 2 łyżek soku z cytryny oraz szklanki ciepłej wody.

źródło: polakuleczsiesam.pl