Nie jestem magikiem, tylko się uczę! To zdanie ma zastosowanie do wielu rzeczy, na przykład do tak prostego zajęciа, jak sen. Ponieważ jeśli jesteś kotem, wcale nie jest to łatwe. Mówiąc dokładniej, spanie dla kota jest najważniejszą częścią życia, dlatego nie możesz się do niego odnosić frywolnie. A co robić małym kotkom? Nauczyć się spać!

Koty są znane ze spędzania większości życia we śnie, ale dlaczego to robią? A wszystko dlatego, że koty są koroną ewolucji, a człowiek jest gdzieś w pobliżu. Podczas gdy ciało śpi, nie prosi o jedzenie, co oznacza, że nie musisz polować, nie musisz ryzykować, nie musisz się męczyć. Wielka moc tkwi w śnie! Jeśli wilka nogi karmią, to kota możliwość wyboru pozycji strategicznej. Wyspać się, nabrać się siły.

Jednak spać też trzeba umieć, a to trudniejsze niż się wydaje. Na wolności wszystko jest proste – wybierz głębiej dziurę i ukryj ją, aby nikt cię nie złapał. A jak być w ludzkim domu? Z jednej strony prawie nie ma tu żadnych niebezpieczeństw, z wyjątkiem odkurzacza, z drugiej – jest pełno odosobnionych miejsc. Możesz się rozłożyć, wyciągnąć wygodnie łapy, nie musisz zwinąć się w kłębek. Ależ skąd kocięta to wiedzą? Więc eksperymentują, uczą się spać kto jak umie!