Skuteczny sposób, dzięki któremu usuniesz mech i chwastów pomiędzy płytkami chodnikowymi

Badyle, mech, i inne fragmenty roślin wystające spomiędzy płytek na twoim tarasie mogą być prawdziwą solą w oku. Twój taras z pewnością traci na estetyce. Z pomocą przychodzi nasz skuteczny sposób, dzięki któremu usuniesz mech i chwastów.

Monotonne zajęcie
Plewienie niepożądanych roślin w trudno dostępnych miejscach potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Praca w zgiętej pozycji, praktycznie na kolanach wywołuje dyskomfort i ból pleców. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rozmaitych narzędzi, ułatwiających to zadanie (umożliwiających plewienie w pozycji stojącej), przez co tradycyjny skrobak usuwa się na dalszy plan. Jednakże sam proces wyrywania mocno zakorzenionych roślin jest niezwykle energochłonny. Z pomocą przychodzi nasz trik, który sprawi, że chwasty przestaną ci się śnić po nocach i znacznie zredukuje ilość czasu poświęcaną na plewienie!

Lista potrzebnych rzeczy:
3.5 l octu czyszczącego
pół szklanki soli
50 ml płynu do naczyń
Rozpylacz w formie butelki

Sposób użycia:
Przygotuj 3.5 l octu do czyszczenia, następnie dosyp połowę szklanki soli oraz 50ml płynu do naczyń (Kupując większy pojemnik octu czyszczącego, będzie można wykorzystać jego opakowanie. Po prostu umieść pozostałe składniki i wymieszaj je w pojemniku z octem.). Teraz przelej część roztworu do butelki z rozpylaczem, a następnie spryskaj nim chwasty. Czynność należy powtarzać kilkukrotnie, do momentu uzyskania pożądanych efektów.

źródło: poradyiwskazowki.pl