Bliźnięta syjamskie, które przeszły bardzo skomplikowaną operację rozdzielenia, skończyły niedawno trzy latka. Choć rodzice bardzo bali się o ich przyszłość dzisiaj nie mogą wyjść z podziwu. Dziewczynki są zdrowe i rozwijają się prawidłowo. Jak wyglądają?

Bliźnięta syjamskie, które przeszły bardzo niebezpieczną i skomplikowaną operację, są obecnie zdrowe. Mają trzy latka, a po ich niepełnosprawności nie ma już śladu. To niesamowite, bo zaledwie kilka lat wcześniej ich los stał pod znakiem zapytania. Na szczęście lekarze zrobili wszystko, co było w ich mocy, aby uratować dziewczynki przed kalectwem. Ich historia jest niesamowita, a Internauci nie kryją łez wzruszenia.

Bliźnięta syjamskie trzy latka po operacji rozdzielenia wyglądają nie do poznania

Kiedy bliźnięta syjamskie przyszły na świat rodzice, co w tej sytuacji jest zrozumiałe, byli zdziwieni i zaniepokojeni. Od początku jednak za cel postawili sobie tylko jedno – sprawić, aby przyszłość ich dzieci pozbawiona była niepełnosprawności.

Postanowili więc znaleźć odpowiednią klinikę, a także lekarzy, którzy zgodziliby się podjąć operacji rozdzielenia. Do rodziny zgłosili się chirurdzy, którzy postanowili przeprowadzić trudny zabieg na dziewczynkach.

Operacja była naprawdę sporym wyzwaniem. Już samo rozdzielenie główek było sporym kłopotem, bowiem mogło dojść do naruszenia bardzo delikatnych tkanek mózgowych. Jeden błąd mógł oznaczać śmierć bliźniąt lub kalectwo. W dodatku zabieg musiał być przeprowadzony możliwie jak najszybciej. Zdecydowano się więc na niego, gdy dziewczynki miały zaledwie 11 miesięcy. Nigdy wcześniej nikt nie przechodził tego typu operacji w tak młodym wieku.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki rodzice z oczywistych powodów bardzo obawiali się komplikacji. Ostatecznie zgodzili się jednak, co było dobrą decyzją.

Przez całą noc operowano dziewczynki. Jak podaje „Parenting.pl” operacja trwała aż 11 godzin. Na szczęście w trakcie jej trwania nie popełniono żadnych błędów. Operacja się udała, a dziewczynki dostały od losu nowe życie.

Dzisiaj mają trzy latka. Mogą normalnie jeść, bawić się, a także z zaciekawieniem poznawać świat. Bliźnięta są oczkiem w głowie swoich rodziców.

Fot. Facebook

źródło: pikio.pl