Aż osiem tysięcy poznaniaków będzie mogło w tym roku skorzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Jednym z warunków b wziąć udział w tej akcji jest ukończenie sześćdziesięciu lat.

To kolejny rok, gdy miasto opłaca najstarszym mieszkańcom darmowe szczepienia. Dlaczego akurat im? – Profilaktyka jest zawsze ważna. Jednak w przypadku grypy to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na powikłania. Dlatego chcemy im pomóc zabezpieczyć się przed tą chorobą. Liczę, że skorzystają z tej możliwości – tłumaczy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Tegoroczna akcja bezpłatnych szczepień już się zaczęła. – Bezpłatnie mogą z niej skorzystać seniorzy, którzy są zameldowani w Poznaniu i rozliczają się z podatku dochodowego w jednym z urzędów skarbowych na terenie miasta – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

O przyjęciu do programu decyduje kolejność zgłoszeń. W tym roku jest o tyle łatwiej, że przygotowano o 2 tys. zastrzyków więcej. Szczepienia odbywają się w wyznaczonych przychodniach na terenie każdej dzielnicy Poznania. Ich wykaz można znaleźć na stronie www.poznan.pl.

– Popularność tego programu rośnie z roku na rok, a seniorzy sami dopytują o tę akcję. Liczba zaszczepionych osób najlepiej świadczy o tym, jak bardzo ten projekt jest potrzebny – podsumowuje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta.

źródło: fakt.pl