Sejm opublikował intrygujące ogłoszenie o pracę. Poszukiwane są sprzątaczki. Wymagania są bardzo wysokie

Sejm opublikował intrygujące ogłoszenie o pracę. Poszukiwane są sprzątaczki, które zadbają o czystość sejmowych korytarzy i pomieszczeń. Wydawałoby się, że jest to stanowisko osiągalne dla przeciętnego obywatela. Nic bardziej mylnego – wymagania są naprawdę wysokie!

Sejm daje zwyczajnym obywatelom możliwość podjęcia pracy. I to nie byle jakiej, bo w miejscu, gdzie zapadają najważniejsze dla Polski decyzje. Kancelaria Sejmu szuka osoby sprzątającej do biur w budynku przy ul. Wiejskiej. Wydaje się, że jest to prosta praca. Jednak są to tylko pozory. Pracodawca stawia przed potencjalnym pracownikiem szereg wymagań.

Do zadań osoby dbającej o czystość sejmowych korytarzy będzie należało między innymi: mycie okien, pranie dywanów i mebli, sortowanie makulatury, uzupełnianie środków czystości, a także dbałość o urządzenia i sprzęt niezbędny do wykonywania pracy. Jest to standardowa lista obowiązków, z którymi musi zmierzyć się sprzątaczka w każdej firmie. Nie to jest więc najdziwniejsze w opublikowanym ogłoszeniu.

Sejm proponuje pracęm – wymagania są bardzo wysokie

Przed potencjalną sprzątaczką bądź sprzątaczem w kancelarii Sejmu RP stoi szereg wymagań. Osoby te muszą mieć wykształcenie co najmniej zawodowe. Ponadto powinna cechować ich uczciwość, wysoka motywacja do pracy, a także gotowość do prac na wysokościach. W ogłoszeniu wspomniano również, że kandydat musi legitymować się doświadczeniem na podobnym stanowisku i posiadać wiedzę na temat środków do utrzymania czystości. W przeciwnym razie może zapomnieć o perspektywie pracy w Sejmie.

Ogłoszenie opublikowane przez Kancelarię Sejmu RP już zdążyło wzbudzić oburzenie internautów. Opinia publiczna wydała w tej sprawie jednoznaczny osąd: wymagania, jakie Sejm stawia przed kandydatami na osobę sprzątającą są wygórowane. Firmy sprzątające na ogół nie wymagają wykształcenia wyższego niż podstawowe.

Tych wymagań nie spełnia większość posłów! Internauci są oburzeni

Ponadto internauci komentowali, że wymagania o uczciwości nie są spełnione przez większość posłów. Nie jest też oczywiste, że mogą się oni wylegitymować wykształceniem wyższym niż zawodowe.

W ogłoszeniu nie wspomniano również o proponowanej stawce za wykonywaną pracę. Nie wiadomo też, czy ogłoszenie rzeczywiście zostało skierowane do zwykłych obywateli, czy pracę będą mogły wykonywać wcześniej wybrane osoby.

źródło: pikio.pl