Dramat ws. psów posłanki. Scheuring-Wielgus oddała psy do schroniska. Jest reakcja posłanki

Z sieci zniknął wpis Joanny Scheuring-Wielgus, która wyjaśniała, dlaczego oddała dwa swoje psy do schroniska. – Post nie został usunięty, a ukryty – tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego i zapowiada kroki prawne.

Media obiegła informacja, że Joanna Scheuring-Wielgus, która angażuje się w walkę o dobro zwierząt, pod koniec 2016 roku sama oddała swoje dwa psy do schroniska.

„Zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie – co niestety się zdarza – znalazłam moim ukochanym psiakom Czarnej i Mambie dom w dobrym schronisku dla zwierząt” – wyjaśniła kandydatka Wiosny w eurowyborach.

„Zrobiłam to między innymi dlatego, że od 20 lat cierpię na alergię (nie od 2 jak pisze autorka tekstu w ‚Fakt’)” – dodała Scheuring-Wielgus.

Pod wpisem pojawiła się fala komentarzy. W obronie posłanki stanęli m.in. lider Obywateli RP Paweł Kasprzak i Paulina Młynarska – więcej TUTAJ. Postawą Scheuring-Wielgus była jednak oburzona zdecydowana większość internautów. Na kandydatkę Wiosny wylała się fala hejtu, a wpis zniknął z sieci.

W rozmowie z Wirtualną Polską posłanka informuje, że post nie został usunięty, ale ukryty dla użytkowników Facebooka. Scheuring-Wielgus zaznacza, że część opinii była tak ostra, że zamierza zgłosić to prokuraturze. – Prawnicy już analizują posty – stwierdza.

– Nie akceptuję na moim profilu na Facebooku niecenzuralnych komentarzy. Krytyka zawsze „tak”, hejt i wulgaryzmy zawsze „nie” – podkreśla i przyznaje, że to pierwsza taka sytuacja, w której była zmuszona ukryć post.

Biedroń wrzucił zdjęcie z psem. Przypadek?
Co ciekawe, gdy we wtorek w sieci trwała burza wokół byłych pupili posłanki, zdjęcie z czworonogiem wrzucił na Twittera lider Wiosny Robert Biedroń.

Pod jego fotografią znów zrobiło się gorącą, a internauci twierdzili, że nie wierzą w przypadkową zbieżność tematów.

„Mam nadzieję, że w pobliżu nie ma Joanny Scheuring-Welgus, bo zaraz pies będzie w schronisku” – brzmi jeden z najpopularniejszych wpisów. Opinii w tym tonie jest jednak znacznie więcej. „Do zdjęcia, a potem sru do schroniska” – pisze część internautów.

Joanna Scheuring-Wielgus w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 wystartuje z dwójką na warszawskiej liście Wiosny.

źródło: wiadomosci.wp.pl