Sąsiedzi ciągle korzystali z jego alejki, więc postanowił tam zbudować dom. Zajrzyj do środka

Każdy, kto odwiedził choć raz miasto Alexandria w Wirginii, z pewnością widział ten mały, wąski dom wciśnięty pomiędzy dwa inne budynki.

Ten mały dom ma wyjątkową historię. Ma jedno piętro, 7,5 metra długości i 2,13 metra szerokości. Ze względu na swoje miniaturowe jak na dom rozmiary zyskał przydomek „najwęższego domu w Stanach Zjednoczonych”…

John Hollensbury wybudował ten mały dom w roku 1830. Zrobił to, ponieważ miał już serdecznie dosyć tego, że ludzie całymi dniami i nocami przejeżdżali powozami konnymi alejką tuż obok jego domu. Postanowił więc, że w miejscu alejki postawi dom i w ten sposób będzie miał w domu ciszę i spokój.

160 lat później, w roku 1990, Jack i Colleen Sammis kupili ten dom, aby mieć a Alexandrii miejsce, w którym mogą się zatrzymać.

Pomimo, że dom ma na prawdę małe rozmiary, to jest w nim mnóstwo ciekawych rozwiązań! W środku znajdziemy w pełni wyposażoną kuchnię i wiele przemyślanych schowków. Z kolei za domem znajduje się oczywiście bardzo mały, ale równie urokliwy ogródek. Gdy zajrzysz do środka, to przekonasz się, że państwo Sammis wykonali kawał dobrej roboty urządzając dom. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jak mało przestrzeni mieli do dyspozycji.

Zobaczcie jak wygląda domek w środku:

źródło: pl.newsner.com