Podziwiać piękno i wdzięk kotów można w nieskończoność. Ale oprócz znanych odmian kotów istnieją zwierzęta rzadkich ras, których wiele z was prawdopodobnie nie spotkało nawet w internecie.

Turecki Van

Van to starożytna rasa, która jest gotowa przełamać wszystkie stereotypy na temat tych nastrojowych zwierząt. Ich główną cechą jest różnobarwność koloru oczu, niezwykły śnieżnobiałe ubarwienie i niesamowita miłość do wody.

Savannah

Tę rasę uzyskano przez skrzyżowanie prostego kota domowego i afrykańskiego serwala. Zwierzęta rasy Savannah są zwykle duże (na przykład dorosły może ważyć do 14 kg).

Toyger

Nazwa rasy jest związana z kolorem kotów, który jest bardzo podobny do tygrysa. Aby uzyskać tak luksusowego kota w domu, przyszły właściciel będzie musiał wydać ponad 2000 amerykańskich dolarów.

Serval

Przedstawiciele tej dzikiej rasy mogą, jak zwykłe koty, przyzwyczaić się do domowego stylu życia. Zręczne zwierzę wyróżnia się inteligencją i oddaniem dla właściciela.

Chausie

Koty rasy Chauzi łatwo dogadują się z ludźmi, ale nie przegapią okazji, aby pokazać swój trudny charakter.

Caracal

Kot Caracal jest potomkiem prawdziwego rysia, o tym przypominają spiczaście zakończone czarne uszy i charakterystyczny kolor dzikiego kota.

Serengeti

Koty tej rzadkiej rasy można pomylić z serwalem. Odmiana kotów została wyhodowana w wyniku krzyżowania takich ras jak kota bengalskiego i orientalnego. W tym samym czasie hodowcy starali się stworzyć zwierzę domowe podobne do afrykańskiego serwala, ale bez udziału w procesie krzyżowania samego dzikiego zwierzęcia.

Chiński Li Hua

Pochodzenie chińskiego Li Hua nie jest znane, ale te koty żyją wyłącznie w Chinach. Według jednej wersji czułe i inteligentne zwierzę to udomowiony kot górski.

Amerykański Curl

Istnieją dwa rodzaje kotów rasy American Curl, hodowane w USA: krótkowłose i półdługowłose. Rasa została wyhodowana w USA i jest tam bardzo popularna. W innych krajach rzadko można znaleźć te koty.

Ragamuffin

Puszyste koty Ragamuffin zostały eksperymentalnie stworzone w celu uzyskania ubarwienia o różnych kolorach. Zwierzęta są zazwyczaj spokojne i przyjazne.

LaPerm

Te piękne koty z miękkimi lokami pojawiły się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w latach 80. Oficjalnie laPerm, jako rasa, został uznany w 1996 roku. Koty są dość drogie.

Snowshoe

Urocze stworzenia z białymi „skarpetkami” urodziły się przypadkiem, gdy kotka syjamska urodziła kociaki od kota innej rasy.

Nebelung

Niezwykłe koty są uwielbiane za niestandardowy kolor niebieskawo-czarnego odcienia. Ponadto mają spokojny i życzliwy charakter.