Tadeusz Rydzyk potwierdza swoje międzynarodowe zapędy. Znany biznesmen i duchowny wybrał się ze specjalną wizytą za Ocean Atlantycki. Jak to bywa w przypadku redemptorysty, nie zabrakło wątków finansowych, które wywołały oburzenie u zagranicznych polityków.

Tadeusz Rydzyk znany jest bardzo dobrze przede wszystkim ze swoich pomysłów na pozyskiwanie środków służących do realizacji jego przeróżnych przedsięwzięć. Nie inaczej było podczas hucznie zapowiadanej zagranicznej wizyty zakonnika.

Tadeusz Rydzyk wyruszył na wielkie tournée

Tadeusz Rydzyk znalazł sposób na powiększenie swoich międzynarodowych wpływów. Redemptorysta zdecydował się na zorganizowanie wielkiej trasy po Kanadzie, podczas której połączy opowiadanie o bogu, wiarę i zarabianie pieniędzy.

– Przyjęto nas bardzo życzliwie – stwierdził duchowny na antenie Radia Maryja.

Redemptorysta odwiedził cztery kanadyjskie miasta: Toronto, Vancouver, Winnipeg oraz Calgary. W każdym z nich odprawił oczywiście msze, ale nie był to jedyny punkt jego wizyty. Po uczestnictwie w mszy w ostatnim z miast każdy wierny mógł wysłuchać specjalnego wykładu ojca Rydzyka.

Jak łatwo się domyślić, wiązał się on z dodatkową opłatą. Cena za wzięcie udziału w dodatkowej prelekcji zakonnika wynosiła 30 dolarów kanadyjskich, czyli ok. 80 złotych. Spotkanie cieszyło się mimo wszystko sporym zainteresowaniem Polonii, a zebrani podkreślali, że traktują pieniądze wydane na bilet jak datki na rzecz działalności duchownego.

Tadeusz Rydzyk

Politycy za oceanem oburzeni wizytą Rydzyka

Kanadyjscy politycy nie kryli oburzenia wynikającego zarówno z wizyty duchownego w ich kraju, jak i samego charakteru przeprowadzonych przez Tadeusza Rydzyka spotkań. Były wicepremier Thomas A. Lukaszuk wprost określił duchownego jako homofoba i antysemitę, i stwierdził, że jego słowa zawierają elementy mowy nienawiści.

– Ojciec Rydzyk stał się popularny z niewłaściwych powodów. Przeciwstawia się małżeństwom homoseksualnym i ma bardzo silne poglądy na temat roli Żydów w polityce. Jego poglądy są tak ekstremalne, że uzasadniają papieską interwencję – powiedział w rozmowie z CBC Kanada.

Polityk z chęcią poznałby szczegóły stojące za wizytą redemptorysty w jego kraju. W tym celu domaga się wyjaśnień od diecezji rzymskokatolickiej w Calgary.

– Biorąc pod uwagę, że ten kapłan jest zaproszony, by przewodniczyć mszy i później ma wygłosić w kościele wykład (bilety 30 $ kanadyjskich), być może jakaś forma wyjaśnień byłaby w porządku? – zapytał na Twitterze.

Tadeusz Rydzyk wzięty w obronę przez biskupa

W obronie Tadeusza Rydzyka stanął biskup William McGrattan. Duchowny przekonuje, że toruński zakonnik bardzo zmienił swoje zachowanie na lepsze od czasu otrzymania reprymendy papieskiej w 2006 roku.

– Tadeusz Rydzyk zapewnia opiekę duszpasterską polskim imigrantom i jest mocnym świadkiem chrześcijańskiego życia oraz pasjonatem jednoczenia społeczności imigrantów – powiedział biskup.

Źródło: pikio.pl