Nieubłaganie zbliżają się wybory parlamentarne. W związku z tym o. Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy Radia Maryja o „zorganizowanie” w celu „zachowania tożsamości polskiej, chrześcijańskiej, katolickiej”. Jednocześnie skrytykował „lewactwo” i osoby odmiennej seksualności.

Dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu… założonej przez siebie radiostacji. – Polacy powinni się jakoś mocno organizować, żeby zachować naszą tożsamość – polską, chrześcijańską, cywilizacji łacińskiej, katolicką – to, o czym nam mówili pasterze, szczególnie kardynał Wyszyński, święty Jan Paweł II i inni wielcy – mówił na antenie Radia Maryja.

Redemptorysta na tym jednak nie skończył. W dalszej części rozmowy podkreślił, że „daleko idące lewactwo pojawia się na polskich uczelniach wyższych i wpływa na zatracenie polskiej tożsamości”.

– Widzimy, jaka jest inwazja tego lewactwa, LGBT – jak to nazywają, a to po prostu lesbijki, geje, transseksualni czy biseksualni – i również marksizmu w polskich uniwersytetach. (…) – powiedział Rydzyk. I ocenił, że „mimo reform ten marksizm idzie bardzo mocno w Polsce”. – Widzimy, jakie są jego rezultaty na Zachodzie – dodał.

To nie pierwszy raz, gdy znany redemptorysta doradza, na kogo nie głosować. Rok temu w dzień przed ciszą wyborczą poprzedzającą wybory samorządowe Tadeusz Rydzyk apelował do słuchaczy swojej rozgłośni, by nie głosowali na osoby, które mają związek z marszami równości lub są niewierzący.

– Zwróćmy uwagę na to, kogo wybieramy. Zobaczcie, ta nienormalność szerzy się w różnych miastach, wielkich miastach, tzw. parady, marsze równości, a w rzeczywistości nienormalności, wbrew prawu naturalnemu – zwróćmy na to uwagę. Nie wybierajmy ludzi, którzy niszczą cywilizację chrześcijańską – grzmiał duchowny w Radiu Maryja.

źródło: fakt.pl