Rozsądny 6-letni chłopiec uratował swojego dziadka z cukrzycą, obserwując jego zwyczaje

Rozsądny 6-letni chłopiec uratował swojego dziadka z cukrzycą, obserwując jego zwyczaje. Co za mądry chłopak!

Aiden Smith ma zaledwie 6 lat, ale na szczęście wie, jak wykorzystać zestaw do mierzenia cukru we krwi tylko ze swoich obserwacji, pisze Good Times.

Kiedy Clark miał atak hipoglikemii, Aiden wziął zestaw testowy i sprawdził poziom cukru u dziadka.

Urządzenie pokazało tylko 1,0, ale chłopiec nie wpadł w panikę. Zaczął karmić Clarka słodyczami i na szczęście poziom cukru u osoby w podeszłym wieku z cukrzycą wzrósł do 3,6. Co za ulga!

„Aiden obserwował, jak codziennie mierzę poziom cukru we krwi, więc wiedział, jak go sprawdzić.”

Potem pobiegł, wziął Jelly Babies i szybko włożył mi parę do ust. Był bardzo spokojny, ba dojść do siebie potrzebowałem około dziesięciu minut ”, powiedział Clark Caters News.

Członkowie rodziny byli bardzo zaskoczeni i zszokowani, słysząc o niesamowitym bohaterskim czynie Aidena.

„Jestem bardzo dumny, naprawdę uratował mi życie” – powiedział starszy mężczyzna.

„Byłam naprawdę zszokowana. Nie byłabym w stanie nic zrobić, nawet gdybym wiedziała, co się dzieje, ponieważ nie byłam w domu ” – dodała żona Clarka Sandra.

Matka Smitha, Haley Farren, wspomniała, że ​​wszyscy w domu naprawdę wiedzieli, jak korzystać z zestawu testowego, ponieważ obserwowali, jak Clark mierzy poziom cukru we krwi od lat, ale to naprawdę pierwszy raz, kiedy ktoś to zrobił. Roztropność Smitha po prostu uratowała dziadka.

Nie sądzę, żeby Aiden zdał sobie sprawę, jak ważne jest to, co zrobił. Uratował życie dziadkowi, który na pewno popadłby w śpiączkę, gdyby nie Aiden — powiedział Farren.

Kiedy go o to zapytałem, powiedział: Mamo, po prostu wiedziałem, co muszę zrobić.

Jest takim słodkim, kochającym chłopcem, zawsze myśli o innych bardziej niż o sobie. Uważam, że bardzo ważne jest, aby dzieci znały kilka podstawowych rzeczy na temat reagowania w sytuacjach awaryjnych. Może to czasami uratować życie — dodała kobieta.