Romuald Lipko, jeden ze współzałożycieli Budki Suflera, zmaga się z chorobą nowotworową. Dziś muzyk w specjalnym nagraniu podziękował fanom za wsparcie i zapewnił, że czuje się lepiej.

W środę, 10 lipca, zespół Budka Suflera poinformował, że Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową. Wstępną diagnozę postawiono kilka tygodni temu. Od tego czasu muzyk przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha. Lipko leczył się też w klinice w Magdeburgu.

Romuald Lipko o chorobie. Dziękuje za wsparcie
Dziś Lipko po raz pierwszy od czasu upublicznienia informacji opowiedział o chorobie. W opublikowanym na Facebooku nagraniu podziękował fanom za wsparcie. Zapewnił też, że czuje się lepiej.

„Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie, życzliwość, ciepłe myśli i modlitwy, które w ostatnim czasie w trakcie mojej choroby od Państwa otrzymałem. Z niecierpliwością będę oczekiwał naszego spotkania na koncertach” – czytamy w poście.

Romuald Lipko: ta energia wróci
„Drodzy państwo, chorowałem, ale wyszedłem z tej choroby. Póki co nabieram energii, czuję się fantastycznie, mam uśmiech. A wam wszystkim dziękuję za te, po prostu nie wiem, jakieś miliony kilogramów energii, którą wysłaliście do mnie z całego kraju, żeby pomóc mi w powrocie do zdrowia. Ta energia wróci, wróci do was w postaci muzyki, naszej muzyki, w postaci naszych koncertów” – mówi z kolei muzyk na nagraniu.

Życzenia zdrowia wyrazili w komentarzach fani Budki Suflera. „Dziękuję za te wzruszające słowa. Cudowna wiadomość!”, „Ogromna radość, panie Romku. Czekamy na koncerty i nowe przeboje. Zdrowie niech dopisuje” – czytamy.

Co z jesienną trasą Budki Suflera?
Jak poinformowała Onet agencja TopKoncert, zaplanowana na jesień trasa koncertowa Budki Suflera „45 lat. Powrót do korzeni” odbędzie się zgodnie z planem. Rozpocznie się 29 września w Krakowie. Zespół zagra również w Warszawie (2.10), Poznaniu (5.10), Gdańsku (11.10), Wrocławiu (13.10), Szczecinie (20.10) i Katowic.

W powrocie na scenę legendy polskiego rocka nie weźmie udziału jej wieloletni wokalista Krzysztof Cugowski. Nowym głosem Budki Suflera został Robert Żarczyński, na co dzień nauczyciel w szkole podstawowej w Ciosańcu w Lubuskiem. W trasie udział wezmą również Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. W 1974 r. razem z Krzysztofem Cugowskim założył Budkę Suflera. W zespole Lipko grał m.in. na instrumentach klawiszowych. Skomponował wiele hitów Budki Suflera. W 2014 r. zespół poinformował, że kończy działalność. We wrześniu Budka zagrała wielki pożegnalny koncert w Lublinie „Memu miastu na do widzenia”.

źródło: kultura.onet.pl