Budka Suflera niedawno reaktywowała się z nowym wokalistą Robertem Żarczyńskim, który zastąpił Krzysztofa Cugowskiego (69 l.). Zespół na jesieni ma zaplanowaną trasę koncertową. Czy z powodu choroby nowotworowej Romualda Lipki (69 l.) dojdzie ona do skutku?

Budka Suflera powraca na scenę po 5 letniej przerwie. Gra w zmienionym składzie. Nowym wokalista został Robert Żarczyński. Liderem niezmiennie jest Romuald Lipko, który niestety poważnie zachorował na raka. Leczy się teraz w specjalistycznej klinice w Magdeburgu.

Przedstawiciel agencji TopKoncert, współpracujący z Budką Suflera, zapewnia, że zaplanowane koncerty się odbędą. – Nie przerywamy prac związanych z powrotem zespołu na scenę. Podobnie jak nasz przyjaciel, ogromnie wierzymy w sukces zaplanowanej na wrzesień i październik trasy koncertowej – cytuje jego słowa Onet.

Trasa koncertowa „45 lat. Powrót do korzeni” rozpocznie się 29 września w Krakowie. Będzie to data symboliczna, 9. rocznica śmierci Romualda Czystawa (+60 l.), byłego wokalisty zespołu. Budka Suflera zagra także w Warszawie (2.10), Poznaniu (5.10), Gdańsku (11.10), Wrocławiu (13.10), Szczecinie (20.10) i Katowicach.

źródło: se.pl