Romaszewska: Prezydent jest młodym człowiekiem i nie zdaje sobie z tego sprawy

Prezydent jest młodym człowiekiem. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wyglądała rzeczywistość onych czasów – powiedziała doradczyni Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska.

W wywiadzie dla Polsat News prezydent Andrzej Duda wyraził pogląd, że w Warszawie powinien stanąć pomnik Tadeusza Mazowieckiego. – To były wielkie chwile, powinny być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego. (..) To była postać, wielce zasłużona właśnie jako człowiek, który walczył o odzyskanie przez nas wolności – ocenił. – Mam nadzieję, że rada Warszawy podejmie tę inicjatywę – stwierdził, dodając, że jeżeli tylko pojawi się taka wola ze strony władz Warszawy, on jest „gotów wspierać ten pomysł i tę ideę”.

O to, czy podziela zdanie prezydenta w tej sprawie pytana była dziś w porannej rozmowie RMF FM doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska. – Nie – odpowiedziała wprost. Tłumacząc swoje zdanie Romaszewska dodała: „Bo nie lubię Tadeusza Mazowieckiego”.

– Jego część życia związana z latami 50. Nie warto na ten temat gadać. Już wystarczająco się wszyscy nie lubimy – podkreśliła. Doradczyni Andrzeja Dudy wskazała jednak, że prezydent jest młodym człowiekiem i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wyglądała rzeczywistość onych czasów.

Źródło:  dorzeczy.pl (RMF FM/api)