W Grodzisku Mazowieckim odbywa się pogrzeb Pawła Ż. Ojciec Dawida Żukowskiego spoczął na tamtejszym cmentarzu. Uroczystość odbędzie się z pominięciem nabożeństwa. 32-latek 10 lipca rzucił się pod pociąg w Grodzisku. Nie wiadomo, co stało się z Dawidkiem, którego kilka godzin wcześniej miał odwieźć do mieszkającej w Warszawie żony.

Rodzina i bliscy żegnają Pawła Ż. Uroczystość pogrzebowa odbywa się w Grodzisku Mazowieckim. Na miejsce przybyli koledzy z pracy zmarłego, zarząd firmy oraz załamani rodzice, matka Pawła Ż. zalała się łzami. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 12. Zdecydowano, że nabożeństwo nie zostanie odprawione.

W tym samym czasie służby mundurowe oraz wolontariusze szukają Dawida Żukowskiego. Policja wciąż nie wie, co stało się z chłopcem. 5-latka szukają na obszarze trasy, który ojciec pokonał z rodzimej miejscowości, jadąc w stronę Warszawy. 32-latek miał przekazać dziecko mieszkającej w stolicy żonie. Około godziny 19 wysłał do niej wiadomość, w której napisał, że już nigdy nie zobaczy syna.

Mama Dawida Żukowskiego nie traktowała gróźb męża poważnie

Kobieta początkowo nie potraktowała gróźb poważni. Jak dowiedziało się TVP Info, w przeszłości, zdarzały się już podobne sytuacje. Bywało, że mężczyzna nie przywoził synka o ustalonej godzinie. Gdy i tym razem się spóźnił, pojechała do jego domu, następnie zawiadomiła policję.

Paweł Ż. już wtedy nie żył. 32-latek rzucił się pod pociąg. Informację o tym zdarzeniu policjanci otrzymali 10 lipca przed godziną 21. Dopiero po doniesieniu od matki, powiązali ze sobą oba zdarzenie. Samochód Pawła Ż. – szarą skodę o nr rejestracyjnym WGM 01K9 znaleziono przed kościołem w dzielnicy Łąki. Chłopca nie było w środku.

Od tamtego momentu policja prowadzi nieprzerwane poszukiwania Dawida Żukowskiego. Funkcjonariusze, strażacy i żołnierze WOT przeczesali ponad 4 tys. hektarów. Sprawdzona została m.in. trasa, która prowadzi od miejsca pozostawienia samochodu do wysokości A2 oraz teren przynależący do autostrady m.in. węzeł Konotopa.

Będą szukać Dawida Żukowskiego do skutku. Na działkach znaleziono nóż

Pojawiły się różne hipotezy na temat tego, co mogło stać się z chłopcem. Czy się przestraszył i uciekł ojcu? Może został porwany przez kogoś o złych zamiarach? Policja bierze również pod uwagę inną straszną możliwość – 5-latek mógł zginąć z ręki Pawła Ż.

Fakt dotarł do mężczyzny, który na terenie ogródków działkowych „Miejski Paluch” przy trasie S2, gdzie także prowadzone są poszukiwaniam, znalazł nóż. – Policjanci rozglądali się dzisiaj po altankach na działkach, a ja postanowiłem poszukać na własną rękę i około 13.00 poszedłem w miejsca, które kiedyś pokazał mi mój znajomy – dosyć duże krzaki, mała polanka. Idealne miejsce, żeby coś ukryć. Doszedłem do takiego specyficznego miejsca przy drodze, gdzie ewidentnie były ślady, jakby coś podjechało, zawróciło – opisywał. Kawałek dalej znalazł duży biały worek, a środku nóż kuchenny. Uczestnik poszukiwań Dawidka, znalezisko oddał w ręce policji.

Policja prosi wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w odnalezienie chłopca o pozostawienie ich pod numerem telefonu 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również kontaktować się z najbliższą jednostką policji lub dyspozytorem numeru 112. Wiadomości można pozostawiać anonimowo. Stróże prawa ponowiły również apel do kierowców, którzy 10 lipca między godziną 17 a 21 poruszali się na odcinku Grodzisk-Warszawa Okęcie, bądź w samym Grodzisku o przejrzenie nagrań z kamer samochodowych.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12:00-02:00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 22 22 i na stronie liniawsparcia.pl. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

źródło: fakt.pl