Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, prawdopodobnie stanie niedługo przed prokuraturą. Chodzi o domniemane przekręty finansowe, których dopuścić się miał jego agent. Czy sprawa odbije się na karierze „Lewego”?

Robert Lewandowski jest bez wątpienia największą gwiazdą światowej piłki pochodzącą z Polski. Nasz reprezentant od lat z sukcesami gra dla niemieckich klubów, dzięki którym stał się międzynarodową gwiazdą.

Napastnik trzy razy w ciągu ostatnich pięciu sezonów stawał na pierwszym miejscu podium króla strzelców Bundesligi. Od dekady także regularnie występuje z orzełkiem na piersi, co robi z mniejszymi i większymi sukcesami. Jego największym osiągnięciem reprezentacyjnym pozostaje ćwierćfinał Mistrzostw Europy z 2016 roku. Niedługo jednak na jego karierze może zaważyć rozwijająca się afera wokół jego agenta.

Robert Lewandowski odpowie na pytania prokuratury?

Agent Roberta Lewandowskiego, Izraelczyk Pini Zahavi podpadł belgijskiemu wymiarowi sprawiedliwości w sprawie przekrętu związanego z tamtejszym klubem piłkarskim Royal Excel Mouscron. Piłkarski agent miał przejąć sportowe przedsiębiorstwo w sposób nielegalny.

Jak podaje „SE” Zahavi kupił klub za pieniądze pochodzące z maltańskiego funduszu. Po roku przekazał go firmie swojego siostrzeńca. W międzyczasie zespół zmienił właściciela, ale Izraelczyk nadal utrzymuje w nim wpływy. Belgijska prokuratura przeprowadziła dziś aż siedem rewizji w tej sprawie.

– Rewizje odbywały się jednocześnie w biurach klubu z Mouscron, w domach przedstawicieli władz klubu oraz w siedzibach dwóch stowarzyszeń sportowych – podała belgijska prokuratura.

Czy sprawa zaważy na karierze „Lewego”?

Zahavi jest osobą, której Lewandowski powierzył załatwienie transferu z Bayernu Monachium. Choć się to nie udało, panowie nadal współpracują.

Izraelczyk jest także postacią odpowiedzialną za największy transfer w historii piłki nożnej. Za jego sprawą za 222 miliony euro do Paris Saint-Germain z FC Barcelony przeszedł Neymar Junior.

Nie wiadomo, czy Robert Lewandowski zostanie wezwany przez belgijskich śledczych, by odpowiadać w sprawie swojego agenta. Można domyślać się jednak, że media szybko podłapią sprawę i spróbują w jakiś sposób podkopać jego wiarygodność i pozycję w związku z występkami jego współpracownika.

źródło: pikio.pl