Rezydencja byłej pierwszej damy została wystawiona na sprzedaż. Wiemy, ile kosztuje

250 milionów złotych – tyle trzeba zapłacić za letnią rezydencję Jackie Kennedy, żony zamordowanego w zamachu prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. Posiadłość byłej pierwszej damy właśnie została wystawiona na sprzedaż. Rezydencja należała do niej przez ponad 40 lat. Jak wygląda posiadłość? Zobaczcie sami.

Posiadłość Red Gate Farm (Farma Czerwonej Bramy) znajduje się na Martha’s Vineyard. To niewielka wyspa na Atlantyku, położona u wybrzeży amerykańskiego stanu Massachusetts. Była pierwsza dama kupiła tę farmę pod koniec lat 70. XX wieku za milion dolarów. Obecnie właścicielką posiadłości jest córka Jackie, Caroline Kennedy Schlossberg, która postanowiła sprzedać dom po mamie.

Cała posiadłość rozciąga się na 122 hektarach. Główna rezydencja ma 600 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Oprócz tego nowy właściciel nabędzie m.in dwupiętrowy pensjonat z czterema sypialniami i trzema łazienkami, trzypokojowy dom dozorcy i apartament z dwiema sypialniami dla gości. Jest też basen, kort tenisowy, a nawet domek na drzewie. Cena jest astronomiczna – Caroline Kennedy wyceniła to wszystko na 65 mln dolarów. (ok. 250 mln złotych).

– 40 lat temu moja matka zakochała się w Martha’s Vineyard. Kiedy znalazła Farmę Czerwonej Bramy, stała się ona wyrazem jej romantycznego i żądnego przygód ducha – wyjaśniła Kennedy w oświadczeniu dla Christie’s International Real Estate. Jesteśmy podekscytowani jej kolejnym rozdziałem – dodała.

Kim była Jackie Kennedy?

Jacqueline Lee Bouvier urodziła się 28 lipca 1929 roku w Southampton jako córka maklera giełdowego Johna Vernona Bouviera III. W 1953 roku wzięła ślub z Johnem Kennedym. Jej mąż został wybrany na prezydenta USA w 1961 roku. Zginął tragicznie dwa lata później, w zamachu, który wstrząsnął Ameryką.

Owocem ich związku była córka Caroline, urodzona 27 lipca 1957 roku, oraz syn John Fitzgerald junior. który przyszedł na świat 25 listopada 1960 roku.

Jacqueline Kennedy zmarła w wieku 65 lat, 19 maja 1994 roku, w swoim nowojorskim apartamencie. Krótko wcześniej zdiagnozowano u niej zaawansowanego chłoniaka nieziarniczego. Została pochowana obok pierwszego męża, Johna F. Kennedy’ego na cmentarzu narodowym w Arlington.

źródło: fakt.pl