Nie żyje już 125 osób, które odeszły z tego świata na skutek zdarzeń związanych z obecną aurą pogodową. Wakacje właśnie się zaczęły, więc ciężko sobie wyobrazić, jakie statystyki będą pojawiać się wraz z końcem sierpnia. Z uwagi na tak znaczną ilość tragicznych wydarzeń, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiła wystosować do wszystkich Polaków specjalny alarm.

Potworne statystyki. Nie żyje już ponad 120 osób, a liczby nadal rosną

Jak podają media, zaledwie od kwietnia tego roku utonęło już 125 osób, a jedynie w zeszły piątek było ich aż 6. Okres plażowania i przede wszystkim kąpieli w morzu, jeziorach, czy nawet w basenie właśnie się zaczął, dlatego też z każdym tygodniem liczba topielców może wzrastać. W chwili dobrej zabawy w towarzystwie znajomych, wiele osób zapomina o własnym bezpieczeństwie i działając pod wpływem tymczasowego impulsu, nie zachowuje ostrożności, doprowadzając często tym samym do prawdziwej tragedii.

RCB wydaje alarm
Rządowe Centrum Bezpieczeństwo postanowiło na forum publicznym przypomnieć Polakom, jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo podczas plażowania. Osoby, które swój wolny czas spędzają dokładnie w taki sposób, powinny pamiętać, że pod żadnym pozorem nie powinno wchodzić się do wody pod wpływem alkoholi.

Co więcej, sprawa wygląda dokładnie tak samo, jeżeli chodzi o nagrzanie naszego ciała. Jeśli uprzednio przez dłuższy czas przebywaliśmy na słońcu, a nasze ciało jest już naprawdę gorące od promieni słonecznych, najgorszą z możliwych decyzji jest chłodzenie się w wodzie. Ponadto, kąpiele powinny odbywać się tylko w wyznaczonych do tego miejscach i pod nadzorem ratownika.

– Apelujemy o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. Tylko wczoraj utonęło 6 osób nigdy… nie wchodzimy do wody po alkoholu kąpiemy się tylko w miejscach do tego wyznaczonych Od początki kwietnia w wodzie zginęło aż 125 – czytamy w komunikacie.

źródło: pikio.pl