PSL wystawia własnego kandydata na prezydenta Warszawy. Jest nim Jakub Stefaniak

PSL nie poprze w wyborach na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ugrupowanie ma zamiar wystawić własnego kandydata na ten urząd. Ma nim zostać rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak.

Oficjalnie kandydat PSL – jak informuje PAP -zostanie przedstawiony w środę przez lidera ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza na konferencji prasowej. Kilka dni temu lider PSL tłumaczył, że wystawienie w Warszawie własnego kandydata podyktowane jest względami merytorycznymi.

– Bo dzisiaj jest przerzucanie się eventami ze strony jednego kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Rafała Trzaskowskiego i kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego. Taki wyścig na konferencje prasowe, a nie ma merytorycznej debaty – stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Lidrer PSL tłumaczył też, że kampania na prezydenta Warszawy skupia zawsze uwagę mediów i opinii publicznej. Jest więc szansą na zaprezentowanie programu ugrupowania. – Brak swojego kandydata to też brak możliwości pokazywania tego, jakiego my oczekujemy samorządu i co chcemy zrobić dla małych ojczyzn. To jest brak możliwości zabierania głosu w tych sprawach
– dodał polityk.