Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka odeszła w środę 13 marca. Zmarła w wieku 85 lat. O jej śmierci dowiedzieliśmy się z Facebooka. Smutną informację przekazała jej koleżanka, Ewa Kuklińska. Złe wieści potwierdził także wieloletni przyjaciel aktorki, Mariusz Szczygieł. To on ujawnił, jaka była ostatnia wola Zofii Czerwińskiej.

Mariusz Szczygieł i Zofia Czerwińska zaprzyjaźnili się blisko 30 lat temu. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy dziennikarz i pisarz wynajął willę na warszawskiej Sadybie, w której wcześniej mieszkała aktorka. – Ja tam wcześniej mieszkałam, bo ten dom zbudował mój wujek, który zresztą nigdy się tam nie wprowadził, bo ciotka tego nie chciała. Wobec tego sprzedała dół panu Stefanowi Sapińskiemu – wyznała Czerwińska we wspólnym wywiadzie dla portalu polki.pl

– Pomyślałem sobie wtedy, że to niesamowity zbieg okoliczności i okazja, żeby poznać tę aktorkę bliżej. Bo ja tak mam w życiu, że z kim chcę się zaprzyjaźnić, to się zaprzyjaźnię – dodał pisarz.

Plan dziennikarza się udał i zaprzyjaźnił się ze swoją idolką. Spora różnica wieku, jaka ich dzieliła, czyli 33 lata, nie była przeszkodą. Jak przyznali kilka lat temu w „Dzień Dobry TVN”, łączyły ich tak bliskie relacje, że z czasem zamieszkali blisko siebie i zostali sąsiadami. Pisarz nawet przeprowadził swoich rodziców 200 metrów od mieszkania Czerwińskiej.

Aktorka podkreślała, że połączyła ich niezwykła lojalność, a ich relację uważa za bardzo cenną. Przez lata się wspierali i wzajemnie sobie pomagali. To dzięki aktorce, dziennikarz dostał pracę jako prowadzący talk-show „Na każdy temat”. Właśnie Czerwińska podsunęła jego nazwisko koledze, który szukał kogoś do tej roli.

Mariusz Szczygieł był również pierwszą osobą, która poznała testament aktorki. Został również jego wykonawcą. Pisarz w środę poinformował o śmierci Zofii Czerwińskiej. Szczygieł napisał o tym na Facebooku. Tam też wyjawił, jaka była ostatnia wola Zofii Czerwińskiej i zapowiedział, że zamierza ją wypełnić.

– Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze „Czarownic z Eastwick”. Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana „My way”…. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019 – napisał.

Szczygieł wiele razy publikował na swoich profilach zdjęcia przyjaciółki i poświęcał jej swoje wpisy.

 

1

2

3

4

źródło: fakt.pl