Prosty sposob czyszczenia palników gazowych. Twoja kuchnia ponownie będzie lśnić czystością

Jeśli w twojej kuchni znajduje się kuchenka gazowa, to z pewnością wiesz, że czyszczenie palników nie należy do przyjemnych zadań, a już na pewno nie do takich, które można ogarnąć w mgnieniu oka. Z tym większą przyjemnością przedstawiamy ten niezwykle praktyczny trik. Dzięki niemu to męczące zadanie stanie się dziecinnie proste!

Twoja kuchnia ponownie będzie lśnić czystością.

Lśniące palniki gazowe
Częste gotowanie prędzej czy później doprowadzi do poważnego zabrudzenia twoich palników gazowych. Jeśli nie zmywasz ich regularnie, to czyszczenie staje się niebywale ciężkim zadaniem. W tym wypadku gąbka i woda z mydłem z pewnością nie wystarczą, by wyczyścić je na błysk. Nie mniej jednak brudna kuchenka skutecznie zaburza wizerunek czystej kuchni. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ten skuteczny trik, dzięki któremu palniki staną się idealnie czyste w przeciągu jednej nocy, bez żadnego wysiłku z twojej strony. Jednakże radzimy wyznaczyć odpowiednią porę na przeprowadzenie tego zabiegu, ze względu na nieprzyjemny zapach, który może przyprawić o ból głowy.

Amoniak
W celu wyczyszczenia palników gazowych weź, plastikową, zamykaną torbę na mrożonki i wlej do niej odrobinę amoniaku oraz szklankę wody. Umieść palniki wewnątrz torby, a następnie szczelnie ją zamknij. Pozwól, by palniki nasiąknęły roztworem. Najlepiej jest wynieść wszystko na zewnątrz i tam pozostawić, zaufaj nam, nie chcesz trzymać tego w domu, amoniak wydziela specyficzny zapach, podrażniający nozdrza. Na drugi dzień wyjmij palniki z torby i dokładnie je spłucz. Twoje palniki będą znów lśnić, jak z dawnych lat, dzięki czemu cała kuchnia nabierze świeżego wyglądu. To proste, jak zabranie dziecku cukierka, nie musisz spędzać długich godzin na skrobaniu!

źródło: readbakery.com