​W tym odcinku mentorka Irena przygotuje dla dziewcząt tydzień pełen wyzwań, niecodziennych wrażeń oraz zaskakujących zadań, których wykonanie będzie wymagało wielkiego poświęcenia, wytrwałości, współpracy i zaangażowania.

Zanim jednak uczestniczki zostaną poddane wielkiemu testowi, czeka je wizyta międzynarodowych gości. Ta informacji wzbudzi w nich niepokój. Czego będą się najbardziej obawiać i czy aby na pewno to będzie największym problemem podczas wizyty grupy obcokrajowców? Jedno możemy zdradzić już z góry. Zachowanie dziewcząt wprawi mentorkę Irenę w osłupienie. Ale nie tylko ją. Gości również… W pozytywnym czy negatywnym sensie? Tego nie możemy zdradzić.

Później role się odwrócą. To uczestniczki będą zaskoczone serią nowych zadań, wykonywanych całą grupą oraz w podgrupach. Mentorka Irena zafunduje im istny maraton, gdyż na jednym dniu to się nie skończy, a scenariusz tego testu zna jedynie jego autorka.

Zacznie się od tajemniczych kopert, zakupów i pracy w kuchni. Komunikacja i współpraca, którymi mają się wykazać dziewczęta będzie utrudniona. Zamiast smartfonami uczestniczki będą musiały się posłużyć dość archaicznymi dla nich urządzeniami. Niektóre z nich w życiu nie widziały takich na oczy. Czy to przeszkodzi im w pomyślnym przejściu tej próby?

Kolejne wyzwanie będzie o wiele trudniejsze, a przede wszystkim dłuższe. Uczestniczki opuszczą pałac i udadzą się na dwudniowy pełen mocnych wrażeń survival. Noc w lesie, rozbijanie namiotu, rozpalanie ognia, samodzielne przygotowanie posiłków, nocna warta i dzikie zwierzęta. I jakby tego było mało, to po tych atrakcjach na łonie natury, czeka je cały dzień wojskowego poligonu w leśnej głuszy. Walka ze strachem, z własnymi słabościami, współpraca, wzajemne zaufanie i w końcu ćwiczenie silnej woli. To będzie prawdziwy hardcore. Czy któraś z dziewcząt się wyłamie i odpuści?

Ale żeby jednak dziewczęta nie wyruszyły na pole walki zupełnie bezbronne, mentorka Tatiana jak zwykle wzmocni je swoimi warsztatami. Dlaczego i przez kogo uczestniczki czują się niedoceniane? Dlaczego uważają, że nie warto się starać i udowadniać, że jest się dobrym? Dlaczego w życiu poddają się i nie pokazują na co je stać?

źródło: styl.pl