Pro № 5 nie wiedział. Poznaj pięć najczęstszych błędów popełnianych podczas dbania o czystość ręczników

W naszym zagonionym świecie co raz trudniej jest nam znaleźć czas na wszystko. Także na sprzątanie, które często traktujemy jako najmniej przyjemny obowiązek.

Jednym z bardzo istotnych elementów dbania o czystość domu jest pielęgnacja ręczników.

Jak często powinniśmy je czyścić? Niektórzy wymieniają ręczniki raz na tydzień, inni tylko wtedy, gdy zaczynają brzydko pachnieć.

Poznaj pięć najczęstszych błędów popełnianych podczas dbania o czystość ręczników.

1. Pranie robione niezbyt często

ręczniki

Sądzisz, że pierzesz ręczniki regularnie i dlatego jeśli raz na jakiś czas zapomnisz ich wyprać, to nic takiego? Okazuje się, że to często popełniany błąd.

Okazuje się, że ręczniki kąpielowe powinniśmy prać po zaledwie 3-4 użyciach. Wilgotny ręcznik to raj dla bakterii, drobnoustrojów, roztoczy i szybko może stać się ich domem. Za nimi pojawia się brzydki zapach.

Jeszcze częściej powinno się prać ręczniki w kuchni lub te, które wiszą w łazience przy umywalce.

Najlepiej wymieniać je co dwa dni, ponieważ wiszą w miejscach, w których bakterii nie brakuje, a dodatkowo korzysta z nich więcej osób.

2. Kilka ręczników na tym samym wieszaku

ręcznik na wieszaku

Często popełnianym błędem jest wieszanie wielu ręczników razem. W ten sposób szybciej się brudzą.

Jeśli ręcznik nie będzie mógł swobodnie wyschnąć, spowoduje to namnażanie się na nim bakterii.

Jeśli wieszasz ręczniki razem, to ten który używałaś i jest mokry, odwieść gdzieś na bok. Daj mu wyschnąć. W ten sposób będziesz dłużej cieszyć się ich czystością.

3. Pranie ręczników w niskich temperaturach

pranie ręczników

Często pierzesz ręczniki? To dobrze! Ale czy robisz do dobrze?

Pranie ręczników w temperaturze poniżej 60 stopni nie ma żadnego sensu. W tej temperaturze może pozbędziesz się plamy, ale nie zabijesz większości bakterii.

Najlepiej sprawdzić metkę ręcznika i zastosować się do zaleceń producenta.

4. Za dużo środków chemicznych

chemia do prania

Mając w świadomości, jak wiele zarazków może być na ręczniku, pierwszych odruchem jest pranie ich z dużą ilością środków czyszczących.

Jednak w przypadku większości ręczników, jeśli przesadzisz z chemią podczas prania, wiele z tej chemii zostanie wchłonięta przez włóka ręcznika. Ciężko będzie ją usunąć nawet podczas płukania.

5. Brak wytrzepania ręczników

ręcznik na łóżku

Choć może to wydawać się dziwne, warto wstrząsnąć lub wytrzepać ręcznik po zdjęciu z suszarki, a przed włożeniem do szuflady.

Taka czynność pozwoli pozbyć się ewentualnego nadmiaru środków czyszczących lub zmiękczających, które mogły pozostać na ręczniku po praniu.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi, aby i oni dowiedzieli się o częstych błędach popełnianych podczas dbania o ręczniki.

źródło: pl.newsner.com