Prezentujemy Wam najlepsze sposoby na zwalczenie chwastów. Wszystkie są naturalne, bez środków chemicznych

Okres działkowy czas zacząć! Już niedługo będziemy się cieszyć pięknymi kwiatami i soczystą zielenią trawy, ale czeka nas trudne zadanie… Trzeba pozbyć się chwastów. Prezentujemy Wam najlepsze sposoby, a jeśli znacie inne, chętnie o nich przeczytamy!

1. Najczęstszym sposobem walki z chwastami jest… ciężka praca ręczna. Zmniejsza się wtedy ryzyko usunięcia nie tylko chwastów, ale i tego, co chcemy, by zostało.

1

2. Wyłożenie ściółki sprawi, że promienie słoneczne będą mieć utrudniony dostęp do gleby, a co za tym idzie, chwasty będą mieć problem z kiełkowaniem. Ponadto ściółka utrudni przebicie się chwastom na powierzchnię.

2

3. Wrząca woda skutecznie zabije chwasty.

3

4. Sól jest bardzo skutecznym środkiem na chwasty. Warto wymieszać wodę z solą w stosunku 3:1. Dzięki takim proporcjom uda się uporać z chwastami, nie zakłócając przy tym równowagi gleby.

4

5. Sposób z gazetami działa identycznie jak ściółka – papier utrudnia wzrost. Żegnajcie chwasty!

5

6. Ocet winny to skuteczny środek na chwasty, ale trzeba bardzo uważać przy spryskiwaniu – równie skutecznie zabije inne rośliny.

6

7. Warto zmieszać w równych proporcjach płyn do mycia naczyń, sól i ocet i umieścić mieszankę w butelce z atomizerem. Połączenie soli z octem raz dwa odwodni chwasty, zaś dodatek płynu do naczyń sprawi, że środek dłużej utrzyma się na zraszanych chwastach.

7

8. Brak Ci cierpliwości? Przyda się taki oto palnik…

8

9. Można też zainwestować w mąkę kukurydzianą. Ta metoda jest polecana tylko wtedy, gdy wykiełkuje już to, na czym nam zależy – mąka kukurydziana jest skuteczna na wszelkie nasiona…

9

Porady dla działkowiczów zawsze warto udostępniać!

źródło: podaj.to