Premier Mateusz Morawiecki (51 l.) mimo natłoku obowiązków znalazł czas na odwiedziny w szpitalu swojego ojca, który kilka dni temu przeszedł poważną operację trzustki. Szef rządu spędził z Kornelem Morawieckim (78 l.) kilkadziesiąt minut po czym z zatroskaną miną opuścił szpital. Jak ustaliliśmy, wcześniej osobiście rozmawiał z prof. Markiem Durlikiem (64 l.), który przybył również do placówki. To on operował marszałka seniora kilka dni temu. Mamy wideo z premierem Morawieckim, który odwiedził ojca.

Mateusz Morawiecki jest bardzo przejęty chorobą swojego taty, który od kilkunastu dni leży w szpitalu. Kornel Morawiecki przeszedł niedawno poważną operację trzustki, a nieoficjalnie wiemy, że walczy z nowotworem. Tymczasem w piątek, po spotkaniu z klubami politycznymi w Sejmie, premier postanowił odwiedzić swojego ojca i dodać mu otuchy, pocieszyć. W tym samym czasie, kiedy do MSWiA przybył premier, przyjechał również prof. Marek Durlik, lekarz chirurg, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów chirurgicznego leczenia raka trzustki i transplantologii. W szpitalu spędził ok. 20 minut. To on operował Kornela Morawieckiego i to on dogląda stanu zdrowia marszałka seniora.

1

– To był ciężki zabieg operacyjny, jeden z najcięższych zabiegów. Przebiegł pomyślnie, trwał trzy godziny. Pacjent jest w dobrej formie – mówił nam tuż po operacji Kornela Morawieckiego prof. Marek Durlik. Tymczasem marszałek senior przechodzi obecnie rekonwalescencję i odpoczywa po ciężkiej operacji. – Jestem po zabiegu, czuję się dobrze, muszę odpoczywać – mówił nam kilka dni temu Kornel Morawiecki. Jego najbliżsi czuwają przy nim, są też w stałym kontakcie. – Stan posła Kornela Morawieckiego jest dobry. Lekarze są zadowoleni z przebiegu operacji – mówiła nam rodzina pana marszałka.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

źródło: se.pl