Właśnie teraz możesz je posadzić i wysiać, by korzystać z ich dobrodziejstw przez kolejne miesiące, a nawet lata.

Orzech włoski
Orzech włoski urośnie duży, potrzebujesz więc dla niego sporo miejsca w ogrodzie. Ale warto, bo to drzewo mało wymagające, poradzi sobie właściwie wszędzie, z wyjątkiem całkowicie zacienionego miejsca.

Miesiąc po posadzeniu nawieź drzewko nawozem naturalnym, np. kompostem. Zabieg powtórz przed końcem lipca.

Jarmuż
Ma niewielkie wymagania, rośnie dobrze w każdej w miarę żyznej ziemi, w miejscu nasłonecznionym. Możesz bez obaw wysiać go od razu do gruntu.

Jak wszystkie warzywa z rodziny kapustnych lubi wodę, dlatego stale utrzymuj wilgotne podłoże.

Dynia
Rozsadę ciepłolubnych dyń najlepiej zrobić w domu. Wykiełkują szybko, więc wystarczy, że wysiejesz je 7-10 dni przed planowanym sadzeniem w ogrodzie. Do siewu możesz wykorzystać pojemniki po jajkach.

Z patyczków do szaszłyków zrób podporę i okryj pojemniki folią. Postaw je w jasnym miejscu, często zraszaj. Utrzymuj stale wilgotne podłoże. Gdy roślinki będą miały ok. 5 cm, przesadź je na grządkę.

Kolcowój
Owocami kolcowoju chińskiego są jagody goji, które możesz jeść prosto z drzewa albo ususzyć lub zamrozić.

Przed posadzeniem rośliny wsyp do dołka trochę nawozu naturalnego. Po posadzeniu i obfitym podlaniu u podstawy rozsyp ściółkę, np. korę.

Aronia
Aronia nie jest wymagająca. Aby obficie owocowała potrzebuje jedynie dużo słońca.

Do sadzenia wybierz krzewy uprawiane w doniczce, bo mają silniejsze korzenie i lepiej się przyjmują. Jeśli chcesz posadzić kilka krzewów, zachowaj pomiędzy nimi co najmniej półtorametrowy odstęp.

źródło: styl.pl