Pożegnanie Hanny Dunowskiej. Na uroczystościach pojawili się jej bliscy i przyjaciele

14 sierpnia odbyły się uroczystości pogrzebowe aktorki filmowej, telewizyjnej i teatralnej, prezenterki oraz psychoterapeutki Hanny Dunowskiej. Kto uczestniczy w jej ostatnim pożegnaniu?

Na uroczystościach pogrzebowych pojawili się jej bliscy i przyjaciele z branży filmowej. Aktorkę żegnają m.in. kolega z planu „Barw szczęścia” Sebastian Cybulski, reżyser „Rancza” Wojciech Adamczyk, aktorzy: Krzysztof Gosztyla, Halina Rowicka, Bożena Dykiel czy Barbara Bursztynowicz.

Pożegnanie Hanny Dunowskiej odbyłosię w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Aktorka spoczęła w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Hanna Dunowska zmarła w czwartek, 1 sierpnia, w wieku 60 lat. Sympatię widzów zdobyła jako prezenterka popularnego programu „Czar Par”. O śmierci aktorki jako pierwszy poinformował serwis Filmpolski.pl.

Urodziła się 18 grudnia 1958 roku w Mińsku Mazowieckim. Była absolwentką warszawskiej PWST. Występowała na deskach teatralnych całej Polski – Teatrze Nowym im. Gustawa Morcinka w Zabrzu, Teatrze Polskim w Bielsku-Cieszynie czy Teatrze Narodowym w Warszawie.

Na ekranie zadebiutowała już w czasie studiów – zagrała główną rolą kobiecą w filmie „Czułe miejsca” Piotra Andrejewa. Wystąpiła także w „Feminie” Piotra Szulkina. Wśród jej najważniejszych ról wymienić należy: „Bez końca” u Krzysztofa Kieślowskiego, czy „Zamknąć za sobą drzwi”, „Gorzka miłość.”

Często występowała w serialach, między innymi w „Zespole adwokackim”, „Na dobre i na złe”, „Samym życiu”, „07 zgłoś się”, „Przyjaciółkach” i ostatnio w „Barwach szczęścia”. W latach 1993-1996 prowadziła wspólnie z Krzysztofem Ibiszem program rozrywkowy „Czar Par”. Była również prezenterką programu telewizyjnego Polonia 1.

Kilka lat temu zmagała się z nowotworem piersi. Po pokonaniu choroby ukończyła psychoterapię w Instytucie Psychologii Procesu oraz studia podyplomowe. Karierę aktorską łączyła z pracą psychoterapeuty. Założyła Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany”. Wcześniej pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet.

– Praca na planie serialu czy filmu wymaga umiejętności szybkiego wejścia w rolę, bycia gotowym na zawołanie. Przydaje mi się to podczas spotkań z pacjentami – tłumaczyła Dunowska.

Prywatnie aktorka była matką dwojga dzieci oraz babcią.

– Czuję się spełniona. Snuję plany na przyszłość, Jestem ciekawa życia – mówiła w wywiadzie w 2012 roku. Niestety, było jej to dane na krótko…

źródło: swiatseriali.interia.pl