Polsat podzielił się z Polakami smutnymi informacjami dotyczącymi pożarów, które panują w naszym kraju. Okazuje się, że katastrofalna sytuacja dotyczy trzech miejsc. Na miejscu wciąż pracuje straż pożarna.

Polsat informuje Polaków o tragicznej sytuacji, która obecnie panuje w naszym kraju. Wszystko ma związek z upałami, które sprawiają, że musimy radzić sobie z suszami, a te bezpośrednio prowadzą do groźnych pożarów. Jak się dowiadujemy, pojawiają się one na terenie całego kraju, co sprawia bardzo poważne problemy. Straż pożarna jest bezradna w obliczu tragicznych warunków.

Dziś dowiedzieliśmy się o trzech wielkich pożarach, o których poinformował nas Polsat. Co gorsza, zanosi się na to, że sytuacja będzie coraz gorsza. Upały nas nie opuszczają, a synoptycy informują, że nie ma co spodziewać się poprawy. Temperatury są bardzo wysokie, ale wciąż rosną, co sprawia, że straż pożarna wciąż może mieć pełne ręce roboty.

Polsat informuje o trzech pożarach
Polsat przekazał swoim widzom, że strażacy muszą dziś uczestniczyć w trzech bardzo poważnych akcjach. Co ciekawe, wszystkie z nich dotyczą województwa wielkopolskiego. Widzowie dowiedzieli się, że płoną pola zbóż pod Poznaniem i Gostyniem, a w powiecie wolsztyńskim trwa pożar hali z samochodami. Możemy być pewni, że straty będą ogromne.

W podpoznańskim Konarzewie pożar zbóż gasi aż 19 zastępów straży pożarnej, co tylko podkreśla tragizm sytuacji. Pod Gostyniem zjawiło się natomiast aż 25 zastępów. Przedstawiciele policji wskazują, że istnieje bardzo poważne ryzyko, że pożar zbliży się do stacji benzynowej, w związku z czym może dojść do prawdziwej tragedii.

Polsat przekazuje wiadomości o akcji straży pożarnej
Pożar hali z samochodami gaszą 23 zastępy straży, a pierwsze wiadomości przekazują, że żadnego z przebywających wewnątrz pojazdów nie udało się uratować. Tam jednak sytuacja jest już niemal opanowana. Strażacy informują, że akcja dogaszania ognia może potrwać jeszcze kilka godzin.

źródło: pikio.pl