Potrzebujesz tylko jednej torebki herbaty, a już nigdy więcej nie zobaczysz myszy ani pająków w swoim domu

Typowa scena z komedii: mysz albo pająk przemyka środkiem pokoju, a wszyscy z krzykiem wskakują na krzesła i błagają, aby ktoś pozbył się intruza.

Taka scena wydaje się absurdalna do momentu, gdy przydarzy się nam. Jeśli kiedykolwiek miałeś myszy albo pająki w domu, bardzo dobrze wiesz, że to prawda. Poniżej znajdziesz sposób, który sprawi, że pozbędziesz się niechcianych gości raz na zawsze.

Dlaczego myszy wchodzą do domu?

Nie chodzi o to, że masz brudno w domu. Gryzonie szukają miejsc do schronienia i czegoś do jedzenia wszędzie, gdzie się da. Jeśli po drodze trafią na Twój dom, po prostu się do niego wprowadzą.

Są rzeczy, które je przyciągają, jak otwarte kubły na śmieci, skrzynie na kompost, leżące na ziemi w ogrodzie owoce lub orzechy, pozostawione na zewnątrz jedzenie psa czy nawet karmnik dla ptaków.

Warto więc wymienić kubły na śmieci na takie zamykane oraz sprawdzić swój dom pod kątem wszelkich dziur i pęknięć. Myszy to sprytne bestie, potrafią wejść przez niezabezpieczone szczeliny wokół rur, rynny czy po kablach. Jeśli przestrzeń jest wystarczająca, aby włożyć w nią palec, znaczy to, że mysz spokojnie się tamtędy prześlizgnie.

1

Nawet jeśli nie wiedziałeś jeszcze żadnej myszy, ale zauważasz w domu na podłodze niewielkie ilości odchodów wielkości ziarna, wiedz, że masz problem. Innym sygnałem wskazującym na obecność myszy w domu są ślady gryzienia na papierowych lub drewnianych opakowaniach.

Gryzonie mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż rozsiewają różne zarazki w odchodach. Oprócz tego myszy i szczury mogą roznosić pchły i kleszcze, które mogą wskoczyć na domowników.

Dlaczego pająki wchodzą do domu?

We wrześniu rozpoczyna się okres godowy pająków. Samce ruszają wtedy na poszukiwania i w efekcie mogą wylądować w Twoim domu. Najczęściej dostają się do środka przez otwarte okna i drzwi oraz inne szczeliny.

Co z tym zrobić?

Herbata miętowa to mieszanka liści mięty zielonej oraz mięty pieprzowej. Świetnie sprawdzi się w kwestii odstraszania szkodników.

2

Krok 1: Zatkaj dokładnie wszystkie miejsca, przez które niechciani goście mogą dostawać się do Twojego domu.

Krok 2: Dokładnie wysprzątaj dom i zabezpiecz wszystkie pojemniki z jedzeniem.

Krok 3: Zaopatrz się w herbatę z mięty pieprzowej w saszetkach

Nie trzeba więc wydawać fortuny na eksterminatora. Wystarczy, że zaopatrzysz się w herbatę z mięty pieprzowej. Usiądź sobie spokojnie, weź jakąś ciekawą książkę i wypij herbatkę. Zużytą saszetkę zostaw tam, gdzie mogą gromadzić się nieproszeni goście. Na jeden pokój potrzeba średnio trzech saszetek.

3

To tyle. Ty będziesz mógł delektować się pysznym napojem, a szkodniki będą omijać Twój dom szerokim łukiem.

źródło: patrztu.news