Postaw te słoiki w ogrodzie, a nie zobaczysz ani jednego komara przez całe lato

Większość z nas uwielbia lato. Nie lubimy natomiast owadów, które pojawiają się wraz jego nadejściem. Najbardziej denerwujące są oczywiście komary – gdy tylko się pojawiają, zabierają całą radość z wieczornego spaceru lub z grilla w ogrodzie.

Jak pozbyć się komarów?

Jedna z możliwości, to zakup dostępnego w sklepach sprayu na owady. Większość z nich zawiera jednak substancję chemiczną, znaną jako DEET, która może wywołać wiele problemów ze zdrowiem: od podrażnień skóry, poprzez alergie, aż do problemów z układem nerwowym. Dlatego warto skłonić się ku naturalnym rozwiązaniom.

Eukaliptus cytrynowy
Wiele badań potwierdziło, że olejek z liści eukaliptusa cytrynowego doskonale odstrasza komary.

Trawa cytrynowa
Olejek z trawy cytrynowej, dzięki swojemu mocnemu zapachowi odstrasza nie tylko komary, ale również inne latające owady.

Cytrusy
Według badań, wszelkie substancje na bazie skórek z cytrusów są bardzo efektywne w odstraszaniu komarów.
Naturalny środek odstraszający komary

Czego będziesz potrzebować:

2 słoiki
10 kropel olejku z eukaliptusa cytrynowego
10 kropel olejku z trawy cytrynowej
1 pokrojona cytryna
1 pokrojona limonka
4 gałązki rozmarynu
Podgrzewacze
Do słoików dodaj równe ilości cytryny i limonki. Do każdego z nich włóż dwie gałązki rozmarynu. Następnie do ¾ wysokości nalej wody i dodaj 10 kropli wybranego olejku (nie mieszaj ich ze sobą). Aby zaczęły działać, po prostu zapal świeczkę.

Te odstraszające komary słoiki, to niezbędne wyposażenie w każdym ogrodzie, ganku oraz innych miejscach, gdzie będziemy spędzać letnie wieczory.